Porta Latina Nova. Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej + Preparacje i komentarze - Ewa Pobiedzińska, Stanisław Wilczyński, Ewa Jaworska Szkolne PWN - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Porta Latina Nova. Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej + Preparacje i komentarze

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Porta Latina Nova. Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej + Preparacje i komentarze - opis produktu:

Podręcznik składa się z 35 jednostek metodycznych - Lectiones. W zakres każdej jednostki wchodzą:
A. Varia - część podstawowa. Jest to nowy materiał gramatyczny i leksykalny podany w jak najprostszej formie
i nieskomplikowanych luźnych zdaniach. Zdania te należy przeanalizować na lekcji, korzystając również z komentarza gramatycznego i przykładów umieszczonych w II części podręcznika - Preparacje i komentarze. Wprowadzony materiał trzeba utrwalić przy pomocy zadań z Zeszytu ćwiczeń.

B. Tekst ciągły - część wprowadzająca treści kulturowe (różnie tytułowana). Część B jest tekstem zwartym,
o określonym temacie, który zawiera nowe słownictwo, utrwala materiał gramatyczny danej jednostki, powtarza jednocześnie materiał już do tej pory poznany. Treści tekstów części B są ważne dla rozwoju umysłowego i duchowego ucznia. Jeżeli szczupłość czasu przeznaczona na naukę języka łacińskiego nie pozwala na rozszerzanie i pogłębianie danego tematu, to można tę część opuścić, zdając sobie sprawę z dużego uszczerbku dla wiedzy o kulturze antycznej.

C. Komentarz rzeczowy - to materiał do przeczytania przez ucznia. Lektura tekstu C może być inspiracją do sięgnięcia po interesujący fragment z podanej literatury, a tym samym może zachęcić ucznia do poszerzenia zdobytych wiadomości. Na końcu komentarza podajemy zawsze literaturę tematycznie powiązaną z omawianą treścią. Dla ucznia jest to dobry sposób poznawania autorów i ich dzieł z podręcznikowej `biblioteczki`.

D. Dicta, proverbia, sententiae (zwroty, przysłowia, sentencje) - ta część zawiera oryginalne teksty (zdania). Spełniają one ważną rolę kształcącą i wychowawczą, bo uczą, bawią i poruszają serca i umysły. Są to w większości sentencje antyczne, które rozpowszechniły się w literaturze europejskiej. W wielu wypadkach podaliśmy autorów tych powiedzeń, które były w użyciu mieszkańców Europy nieprzerwanie od starożytności po wiek XX i dzisiaj również mogą stanowić wyposażenie kulturowe współczesnego Polaka i Europejczyka.

E. Ars poetica aut quod libet (sztuka poetycka albo co kto lubi) - wiersze (lub ich fragmenty) poetów starożytnych i średniowiecznych, inskrypcje i zagadki.

Porta Latina Nova. Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej + Preparacje i komentarze pochodzi z wydawnictwa Szkolne PWN. Pomaga w nauce języka łacińskiego0. Porta Latina Nova. Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej + Preparacje i komentarze jest częścią serii Porta Latina. Numer dopuszczenia podręcznika to: 416/2012.
S
Szczegóły
 • Dział: Podręczniki szkolne
 • Kategoria: językowe,  łacina
 • Wydawnictwo: Szkolne PWN
 • Oprawa: miękka
 • Wymiary: 165x235
 • Ilość stron: 192
 • Nr dopuszczenia: 416/2012

RECENZJE - Podręcznik - Porta Latina Nova. Podręcznik do języka łacińskiego i kultury antycznej + Preparacje i komentarze

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 44 oceny )
 • 5
  31
 • 4
  4
 • 3
  3
 • 2
  5
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: