Ponad słowami 3. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - Małgorzata Chmiel, Robert Pruszczyński, Anna Równy NOWA ERA - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ponad słowami 3. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

podręcznik

Ponad słowami 3. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Podręcznik `Ponad słowami` w przystępny, uporządkowany sposób pomaga uczniom poznać dorobek literacko-kulturowy okresu wojny i okupacji oraz współczesności, a także kształcić umiejętności sprawdzane na maturze. Znaczącą rolę w publikacji odgrywają rozbudowany kontekst kulturowy z naciskiem na edukację filmową oraz analiza i interpretacja dzieł sztuki. Podręcznik zawiera też opracowanie zagadnień z nauki o języku wymienionych w podstawie programowej. Poznawaniu i przyswajaniu nowych treści sprzyja bardzo czytelna konstrukcja podręcznika - każdy rozdział, poświęcony danej epoce, podzielony jest na kilka bloków: O epoce- zawiera konteksty: historyczny, filozoficzny (w rozdziale `Współczesność`) i artystyczny, czyli najważniejsze informacje dotyczące nazwy, ram czasowych, tła historycznego, myśli filozoficznej oraz dokonań artystycznych danej epoki. Teksty z epoki- obejmują starannie dobrane utwory literackie lub ich reprezentatywne fragmenty obrazujące twórczość danego okresu historii literatury. Nauka o języku- przedstawia ważne zagadnienia językowe z podstawy programowej powiązane z omawianą epoką. Nawiązania (w rozdziale `Wojna i okupacja`)- prezentują współczesne, różnorodne teksty kultury, dla których inspiracją jest twórczość tej epoki. Przygotowanie do matury- zadania w formie samouczka dotyczące czytania ze zrozumieniem, pisania wypracowania i tworzenia wypowiedzi ustnej, tematycznie odwołujące się do epoki.

Ponad słowami 3. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa NOWA ERA. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 3 po gimnazjum / Język polski. Ponad słowami 3. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony jest częścią serii Ponad słowami. Numer dopuszczenia podręcznika to: 425/5/2014/2016.
S
Szczegóły

Tego samego autora

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Ponad słowami 3. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

4.6/5 ( 40 ocen )
 • 5
  30
 • 4
  5
 • 3
  3
 • 2
  1
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.