Ponad słowami Klasa 3. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony - Małgorzata Chmiel, Robert Pruszczyński, Anna Równy NOWA ERA - Podręczniki |
Ulubione
Kategorie

Ponad słowami Klasa 3. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony

podręcznik

 • Wydawnictwo NOWA ERA
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Ponad słowami Klasa 3. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony - opis produktu:

Podręcznik `Ponad słowami` w przystępny, uporządkowany sposób pomaga uczniom poznać dorobek literacko-kulturowy okresu wojny i okupacji oraz współczesności, a także kształcić umiejętności sprawdzane na maturze. Znaczącą rolę w publikacji odgrywają rozbudowany kontekst kulturowy z naciskiem na edukację filmową oraz analiza i interpretacja dzieł sztuki. Podręcznik zawiera też opracowanie zagadnień z nauki o języku wymienionych w podstawie programowej. Poznawaniu i przyswajaniu nowych treści sprzyja bardzo czytelna konstrukcja podręcznika - każdy rozdział, poświęcony danej epoce, podzielony jest na kilka bloków: O epoce- zawiera konteksty: historyczny, filozoficzny (w rozdziale `Współczesność`) i artystyczny, czyli najważniejsze informacje dotyczące nazwy, ram czasowych, tła historycznego, myśli filozoficznej oraz dokonań artystycznych danej epoki. Teksty z epoki- obejmują starannie dobrane utwory literackie lub ich reprezentatywne fragmenty obrazujące twórczość danego okresu historii literatury. Nauka o języku- przedstawia ważne zagadnienia językowe z podstawy programowej powiązane z omawianą epoką. Nawiązania (w rozdziale `Wojna i okupacja`)- prezentują współczesne, różnorodne teksty kultury, dla których inspiracją jest twórczość tej epoki. Przygotowanie do matury- zadania w formie samouczka dotyczące czytania ze zrozumieniem, pisania wypracowania i tworzenia wypowiedzi ustnej, tematycznie odwołujące się do epoki.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Ponad słowami Klasa 3. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum Zakres podstawowy i rozszerzony
4.6/5 ( 39 ocen )
  5
  30
  4
  4
  3
  3
  2
  1
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.