Podstawy fizyki 4 Fale elektromagnetyczne, optyka i teoria względności. Podręcznik - Jearl Walker, David Halliday, Robert Resnick PWN - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Podstawy fizyki 4 Fale elektromagnetyczne, optyka i teoria względności. Podręcznik

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

podręcznik

 • Wydawnictwo PWN
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Podstawy fizyki 4 Fale elektromagnetyczne, optyka i teoria względności. Podręcznik, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Nowe polskie wydanie kultowego podręcznika fizyki Resnicka, Hallidaya!
Nowoczesny, przejrzyście napisany, kompletny podręcznik podstaw fizyki, który powstał na podstawie legendarnej już książki Resnicka i Hallidaya. Przedstawia aktualny stan wiedzy, zarówno w rozdziałach związanych z fizyką współczesną, jak i w tych dotyczących fizyki klasycznej. Prezentowany materiał jest bogato ilustrowany i poparty wieloma przykładami, a aparat matematyczny ograniczony do niezbędnego minimum. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie omówionego materiału, któremu towarzyszą pytania i zadania sprawdzające jego zrozumienie.
Uzupełnieniem książki są wykazy niektórych danych astronomicznych, współczynników zamiany jednostek, wzorów matematycznych, właściwości pierwiastków, wybranych stałych i właściwości fizycznych, a także układ okresowy pierwiastków oraz skorowidz pojęć.
W 2002 roku Amerykańskie Towarzystwo Fizyczne uznało książkę Podstawy fizyki najwybitniejszym tekstem wprowadzającym do fizyki w XX wieku.
Drugie wydanie polskie opiera się na najnowszym, już dziesiątym, wydaniu amerykańskim.
W książce poczyniono pewne zmiany:
- podzielono na nowo treść książki, niektóre rozdziały napisano na nowo
- dodano listę celów nauczania oraz informację o podstawowych faktach, które należy przyswoić
- dodano 16 nowych przykładów oraz 250 nowych zadań i 50 pytań
TOM 4 zawiera zagadnienia dotyczące fal elektromagnetycznych i optyki (m. in. interferencja, dyfrakcja) oraz teorii względności.
Książka przeznaczona dla studentów nauk przyrodniczych na uniwersytetach, studentów fizyki studiów licencjackich, nauczycieli fizyki oraz uczniów liceów klas matematyczno-fizycznych.

Podstawy fizyki 4 Fale elektromagnetyczne, optyka i teoria względności. Podręcznik po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa PWN. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po gimnazjum / Fizyka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Podstawy fizyki 4 Fale elektromagnetyczne, optyka i teoria względności. Podręcznik, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

4/5 ( 10 ocen )
  5
  4
  4
  4
  3
  1
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.