Podstawy fizyki. Elektryczność i magnetyzm. Podręcznik. Tom 3 - Jearl Walker, David Halliday, Robert Resnick PWN - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Podstawy fizyki. Elektryczność i magnetyzm. Podręcznik. Tom 3

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

 • Wydawnictwo PWN
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Podstawy fizyki. Elektryczność i magnetyzm. Podręcznik. Tom 3, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Nowe polskie wydanie kultowego podręcznika fizyki Resnicka, Hallidaya!
Nowoczesny, przejrzyście napisany, kompletny podręcznik podstaw fizyki, który powstał na podstawie legendarnej już książki Resnicka i Hallidaya. Przedstawia aktualny stan wiedzy, zarówno w rozdziałach związanych z fizyką współczesną, jak i w tych dotyczących fizyki klasycznej. Prezentowany materiał jest bogato ilustrowany i poparty wieloma przykładami, a aparat matematyczny ograniczony do niezbędnego minimum. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie omówionego materiału, któremu towarzyszą pytania i zadania sprawdzające jego zrozumienie.
Uzupełnieniem książki są wykazy niektórych danych astronomicznych, współczynników zamiany jednostek, wzorów matematycznych, właściwości pierwiastków, wybranych stałych i właściwości fizycznych, a także układ okresowy pierwiastków oraz skorowidz pojęć.
W 2002 roku Amerykańskie Towarzystwo Fizyczne uznało książkę Podstawy fizyki najwybitniejszym tekstem wprowadzającym do fizyki w XX wieku.
Drugie wydanie polskie opiera się na najnowszym, już dziesiątym, wydaniu amerykańskim.
W książce poczyniono pewne zmiany:
- podzielono na nowo treść książki, niektóre rozdziały napisano na nowo
- dodano listę celów nauczania oraz informację o podstawowych faktach, które należy przyswoić
- dodano 16 nowych przykładów oraz 250 nowych zadań i 50 pytań
Tom 3 obejmuje zagadnienia z elektryczności i magnetyzmu.
Książka przeznaczona dla studentów nauk przyrodniczych na uniwersytetach, studentów fizyki studiów licencjackich, nauczycieli fizyki oraz uczniów liceów klas matematyczno-fizycznych.

Podstawy fizyki. Elektryczność i magnetyzm. Podręcznik. Tom 3 po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa PWN. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po gimnazjum / Fizyka.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Podstawy fizyki. Elektryczność i magnetyzm. Podręcznik. Tom 3, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 17 ocen )
 • 5
  15
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

StjudjenDD

ilość recenzji:119

brak oceny 12-12-2010 13:15

Fizyka to jeden z cięższych studenckich przedmiotów... nie mówiąc już o kierunku fizyka np. na Uniwersytecie, gdzie panuje już totalny hardkor!! No ale ja na studiach miałem taki przedmiot i musiałem sobie z nim radzić, a w tym pomocny okazał się podręcznik pt. "Podstawy fizyki 3. Elektryczność i magnetyzm" (bo akurat na temat elektryczności i magnetyzmu mieliśmy najwięcej). Jest to czysty i przejrzysty podręcznik o dobrej składni i konstrukcji, zawierający wszystkie najważniejsze dane na temat elektryczności i magnetyzmu! Moim zdaniem to dzięki niemu dostałem zaliczenie z tego przedmiotu, gdyby nie ta książka... pewnie bym leżał i kwiczał.

Czy recenzja była pomocna?