Podstawy fizyki 2 Mechanika, drgania i fale, termodynamika - Jearl Walker, David Halliday, Robert Resnick PWN - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Podstawy fizyki 2 Mechanika, drgania i fale, termodynamika

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

podręcznik

 • Wydawnictwo PWN
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Podstawy fizyki 2 Mechanika, drgania i fale, termodynamika, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Druga część nowoczesnego, przejrzyście napisanego i kompletnego podręcznika fizyki. Zawiera elementy fizyki współczesnej - elementy teorii względności, mechaniki kwantowej, podstawy fizyki ciała stałego, fizyki jądrowej i cząstek elementarnych. Przedstawia aktualny stan wiedzy - zarówno w rozdziałach związanych z fizyką współczesną, jak i dotyczących fizyki klasycznej.
Tom 2 prezentuje zagadnienia z następujących dziedzin: mechanika klasyczna, drgania, fale, termodynamika.
Aparat matematyczny ograniczony został do niezbędnego minimum.
Prezentowany materiał jest bogato ilustrowany kolorowymi, sugestywnymi zdjęcia i rysunkami oraz poparty wieloma przykładami. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie omówionego materiału, któremu towarzyszą pytania i zadania sprawdzające jego zrozumienie.
Na końcu podręcznika znajduje się Dodatek, w którym można znależć: Międzynarodowy Układ Jednostek,
podstawowe stałe fizyczne, niektóre dane astronomiczne, współczynniki zamiany jednostek, wzory matematyczne, właściwości pierwiastków, układ okresowy pierwiastków, odpowiedzi do sprawdzianów oraz pytań i zadań.
Książka przeznaczona dla studentów nauk przyrodniczych na uniwersytetach, studentów fizyki studiów licencjackich, nauczycieli fizyki oraz uczniów liceów klas matematyczno-fizycznych.

Podstawy fizyki 2 Mechanika, drgania i fale, termodynamika po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa PWN. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po gimnazjum / Fizyka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Podstawy fizyki 2 Mechanika, drgania i fale, termodynamika, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

4.8/5 ( 12 ocen )
  5
  11
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

elektroja

 • 16-05-2011
 • 15:57

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Kolejny z wyśmienitej serii podręcznik, który stworzyli: Halliday David, Resnick Robert i Walker Jearl. Tym razem na tapetę wzięta jest teoria z zakresu mechaniki, drgań i fal oraz termodynamiki. Po samych tematach wygląda na to, że nie będzie łatwo, ale mogę was zapewnić, że konstrukcja podręcznika, a przede wszystkim jego obrazowość i łatwy, przyswajalny język, który czerpie się z przyjemnością sprawia, że nauka z tego podręcznika będzie dużo łatwiejsza i przyjemniejsza niż z jakimkolwiek innym. Bardzo podoba mi się fakt, że podręcznik zawiera sporo zdjęć, ale zarazem bez przesady, w końcu to podręcznik a nie album. Ładny, estetyczny, a najważniejsze że wartościowy merytorycznie. Polecam maturzystom, olimpijczykom no i przede wszystkim studentom.

Czy recenzja była pomocna?