Plastyka 5 Podręcznik do szkoły podstawowej / Barbara Neubart, Stanisław Stopczyk, Joanna Chołaścińska, Katarzyna Janus-Borkowska WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne 9,78 zł | Podręczniki w
Kategorie
 • image

Plastyka 5 Podręcznik do szkoły podstawowej

podręcznik

Plastyka 5 Podręcznik do szkoły podstawowej - opis produktu:

Podręcznik zawiera wiadomości o sztuce, jej narodowym i ogólnoludzkim dziedzictwie kulturowym. Został napisany przystępnym, zrozumiałym językiem trafiającym do uczniów. Wiadomości dotyczące sztuki zostały wprowadzone problemowo.

Podręcznik Plastyka to:

1) Praktyczny kurs plastyki

Treści teoretycznej lekcji towarzyszy najczęściej ćwiczenie plastyczne, wprowadzające w praktyce podane zagadnienia, inspirujące do twórczości, aktywizujące ucznia - autorką ćwiczeń jest Barbara Neubart.
Niektóre ćwiczenia poprzedzone są domową kuchnią plastyczną, czyli informacjami, jak przygotować materiały plastyczne potrzebne do wykonania pracy plastycznej.
Inspiruje ucznia do własnej twórczości dzięki ciekawym propozycjom zadań plastycznych, które pozwalają zastosować w praktyce zdobytą wiedzę.
2) Przejrzysta struktura podręcznika

Działy, a w nich rozdziały dzielące materiał nauczania - każdy rozdział stanowi jednostkę lekcyjną.
Przed każdym zamieszczono spis zagadnień i umiejętności, które pozna uczeń w tym dziale (w punktach).
Po każdym rozdziale - pytania i polecenia `Pomyśl i odpowiedz`.
Indeks pojęć plastycznych na końcu podręcznika.
3) Zagadnienia plastyczne krok po kroku

Podręcznik napisany prostym, `gawędziarskim` językiem, bliskim uczniom, co daje gwarancję dobrego zrozumienia treści.
Zagadnienia plastyczne są wprowadzane stopniowo - od kropki i kreski do bardziej złożonych, co gwarantuje wygodne i efektywne kształcenie.
Nowością w klasie 5 są nawiązania do dziejów sztuki charakteryzujące style różnych epok, dające obraz warsztatu plastycznego artystów. Duży nacisk został położony na odnajdowanie inspiracji omawianymi stylami w kolejnych epokach, zwłaszcza w sztuce współczesnej.
4) Atrakcyjne ilustracje zachęcają do twórczej pracy

Podręcznik jest swoistym zaproszeniem do świata sztuki - duże, barwne ilustracje i reprodukcje dzieł sztuki, rysunki, infografiki, które są doskonałym uzupełnieniem zagadnień teoretycznych, działają i kształtują wyobraźnię uczniów.
S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Podręcznik
 • Plastyka 5 Podręcznik do szkoły podstawowej
4.3/5 ( 10 ocen )
  5
  8
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 14.98 zł
  13.48 zł

  Podręcznik, który nie traci na aktualności! Cieszy się niesłabnącym uznaniem nauczycieli i sympatią uczniów, wprowadzając w świat sztuki i plastyki za pomocą wyważonej kombinacji treści teoretycznych i ćwiczeń plastycznych. Część warsztatowa, praktyczna, to pełne wyzwań i rozwijające wyobraźnię...

 • 45.14 zł
  38.37 zł

  Podręcznik to fascynująca podróż po świecie, która zachęca do poznawania sztuki i kultury. Inspirujące treści rozwijają twórcze zdolności uczniów.

 • Podręcznik do plastyki dla klas IV - VI umożliwia zarówno poznanie różnorodnych technik plastycznych i rozwinięcie kreatywności uczniów, jak i zgłębienie najważniejszych wiadomości z historii sztuki. Podręcznik został podzielony na dwie części: w pierwszej omówiono zagadnienia plastyczne, w drugiej...

 • Czym jest sztuka? Gdzie można się z nią zetknąć? Jak ją interpretować? I najważniejsze - czy to trudne? Odpowiedzi na te pytania uczniowie z pewnością znajdą w tym podręczniku. Publikacja porusza zagadnienia z zakresu języka sztuki: linii, barw, waloru, faktury. Uczniowie poznają najważniejsze...