Picasso, krzyżowcy i afrykańscy czarownicy. Podręcznik wiedzy o kulturze - Krzysztof Moraczewski, Stanisław Kandulsk eMPi2 - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Picasso, krzyżowcy i afrykańscy czarownicy. Podręcznik wiedzy o kulturze

podręcznik

 • Wydawnictwo eMPi2
 • Nr dopuszczenia: 490/2012
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Picasso, krzyżowcy i afrykańscy czarownicy. Podręcznik wiedzy o kulturze - opis produktu:

MEN 490/2012

Podręcznik jest podzielony na trzy części:

Część I. Co powinno się wiedzieć o kulturze? Wybrane zagadnienia z teorii kultury to spójna i wartka opowieść o tym, czym jest kultura, jak jest zróżnicowana i dlaczego. Czym jest kultura duchowa, społeczna i materialna. Co to są teksty kultury. Jakie są relacje między kulturą, nauką, religią i magią, a także między kulturami narodowymi, regionalnymi i cywilizacjami. To część wyjątkowa i unikalna, która może również służyć pomocą polonistom, chcącym ukazać uczniom źródła ludzkich postaw i poglądów, rozwój społeczeństw różnicujący postrzeganie świata oraz nauczyć, że `inność` nie jest ani lepsza, ani gorsza, jej obecność natomiast wzbogaca myślenie i wiedzę o naturze świata.

Część II. Problemy kulturowe współczesnego świata to część, w której omówione są takie zjawiska, jak: globalizacja, neoliberalizm, anty- i alterglobalizm, kontrkultura, feminizm.

Część III. Kultura artystyczna XX wieku to przegląd najważniejszych twórców i ich dzieł w sztuce XX wieku. Ukazuje przeobrażenia w sztukach plastycznych i muzyce, prowadzące do rozwoju nowych sposobów myślenia, prądów i kierunków. Przedstawia reformę teatru w XX wieku oraz X muzę - film i kinematografię.

Do podręcznika przygotowana została strona internetowa, na której zamieszczono propozycje multimedialne do części III Kultura artystyczna XX wieku z zakresu:
teatru
filmu
malarstwa
architektury
muzyki kompozytorskiej
happeningu

ponadto:
e-słownik trudniejszych terminów.

Picasso, krzyżowcy i afrykańscy czarownicy. Podręcznik wiedzy o kulturze pochodzi z wydawnictwa eMPi2. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1-3 / Wiedza o kulturze. Numer dopuszczenia podręcznika to: 490/2012.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Picasso, krzyżowcy i afrykańscy czarownicy. Podręcznik wiedzy o kulturze

4.6/5 ( 8 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.