Ortograffiti 8 Matematyka Zeszyt ćwiczeń cz. 2 - Anna Walerzak-Więckowska, Lidia Lenkiewicz Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ortograffiti 8 Matematyka Zeszyt ćwiczeń cz. 2 (miękka)

podręcznik

Ortograffiti 8 Matematyka Zeszyt ćwiczeń cz. 2 - opis produktu:

Ta publikacja to specjalnie stworzony zestaw ćwiczeń dla uczniów klas 8 mających trudności w uczeniu się. Metoda Ortograffiti, ze względu na swój charakter terapeutyczny, odpowiada uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystkie elementy proponowanej serii, począwszy od struktury przez typ zadań, ich charakter, a także podejście metodyczne zostały dobrane tak, by uwzględniały trudności uczniów i pomagały w ich przezwyciężeniu. Ponadto szczególny nacisk położono na rozwijanie tych umiejętności, które są kluczowe na egzaminie ósmoklasisty. Układ treści został skorelowany z podstawą programową. Umożliwia to opanowanie umiejętności matematycznych uwzględnionych w podstawie programowej - zawiera działania na liczbach, potęgi, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne. Na końcu zeszytu znajduje się powtórzenie materiału z klas IV-VIII. Przez każde nowe zagadnienie uczeń jest prowadzony krok po kroku, a każdy rozdział został opracowany w podobny sposób. Taki przebieg zajęć ukazuje logikę i konsekwencję działań matematycznych, co sprzyja przyswajaniu nowego materiału i uczy myślenia matematycznego. Ponadto powtarzalność jest czynnikiem wspierającym uczenie się uczniów z trudnościami. Akcent na rozwijanie myślenia matematycznego Krok po kroku prowadzi się ucznia przez jeden z najtrudniejszych procesów, jakim jest umiejętność dowodzenia i argumentacji, ze szczególnym naciskiem na naukę zapisywania dowodów matematycznych przez uczniów. Zadania w zeszytach zostały tak opracowane, by przygotować ucznia z trudnościami do egzaminu ósmoklasisty.

Ortograffiti 8 Matematyka Zeszyt ćwiczeń cz. 2 przygotowano w wydawnictwie Operon. Materiał przygotowano dla: Szkoła podstawowa / Klasa 8 / Matematyka. Ortograffiti 8 Matematyka Zeszyt ćwiczeń cz. 2 jest częścią serii Ortograffiti.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Ortograffiti 8 Matematyka Zeszyt ćwiczeń cz. 2

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.