Optymalizacja w sterowaniu i podejmowaniu decyzji - Teresa Zielińska Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Optymalizacja w sterowaniu i podejmowaniu decyzji (miękka)

podręcznik

Optymalizacja w sterowaniu i podejmowaniu decyzji - opis produktu:

Praca skierowana jest do studentów studiów drugiego stopnia kierunku Automatyka i Robotyka oraz kierunków pokrewnych, na których wymagana jest wiedza z zakresu sterowania oraz optymalizacji procesów decyzyjnych. Skrypt poświęcony jest szeroko pojętym zagadnieniom optymalizacji, których znajomość jest niezbędna w praktyce inżynierskiej. Pierwsza część poświęcona jest sterowaniu optymalnemu dynamicznych układów sterowania. Omówiono zasadę minimum Pontriagina i pokazano jej uzasadnienie z wykorzystaniem rachunku wariacyjnego. Wykazano równoważność zasad Pontriagina oraz Hamiltona-Jakobiego-Bellmana. Omówiono warunki optymalności dla zadań z czasem swobodnym i zadań z zadanym czasem dla zadań z zadanymi stanami końcowymi oraz dla zadań z rozmaitością końcową. Podano przykłady zadań z ich rozwiązaniami oraz zamieszczono przykłady do samodzielnego rozwiązania. Omówiona jest też metoda rozwiązywania zadań optymalizacji obiektów liniowych z kwadratowym wskaźnikiem jakości.

Optymalizacja w sterowaniu i podejmowaniu decyzji pochodzi z wydawnictwa Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / .
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Optymalizacja w sterowaniu i podejmowaniu decyzji

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.