Nowi Tropiciele dla klasy 3 szkoły podstawowej. Ćwiczenia, cz. 2 - PRACA ZBIOROWA WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nowi Tropiciele dla klasy 3 szkoły podstawowej. Ćwiczenia, cz. 2 (miękka)

nowa podstawa programowa - wyd. 2019

podręcznik

Nowi Tropiciele dla klasy 3 szkoły podstawowej. Ćwiczenia, cz. 2, nowa podstawa programowa - wyd. 2019 - opis produktu:

Karty pracy zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu doskonalenia nauki pisania i wspomagania umiejętności czytania oraz polecenia związane z treściami przyrodniczymi, społecznymi, wychowawczymi i muzycznymi. Z zakresu edukacji polonistycznej w kartach znalazły się ćwiczenia wspomagające naukę ortografii (w kąciku Piszemy poprawnie) i gramatyki (utrwalenie poznanych części mowy rzeczownika, czasownika, w tym bezokolicznika, i przymiotnika, poznawanie liczebnika i przysłówka oraz stopniowanie przymiotników i przysłówków). Ćwiczenia na doskonalenie umiejętności pisania użytkowych form wypowiedzi (opis przedmiotu, postaci, zwierzęcia i obrazu, przepis kulinarny, streszczenie, opowiadanie, dialog) oraz opracowanie lektur (ćwiczenia sprawdzające zrozumienie treści utworów w kąciku Lektury). Na końcu każdej publikacji zamieszczony jest kącik Czytam i interpretuję, poświęcony treningowi tej ważnej umiejętności na bazie tekstów literackich, popularnonaukowych i użytkowych, takich jak instrukcja obsługi czy słownik wyrazów obcych. Ponadto dołączono słowa wybranych piosenek (z płyty Pomysł na piosenki dla klasy 3) jako dodatkowe teksty do czytania.Różnorodne ćwiczenia zamieszczone w kąciku Listy od Hani i Henia pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć problemy emocjonalne i społeczne bohaterów poszczególnych opowiadań z podręcznika. W każdej części kart ćwiczeń w kąciku Ćwiczymy z Noni zamieszczono ćwiczenia powtórzeniowe z danej partii materiału. W kartach pracy znajdują się również ćwiczenia do zajęć z edukacji przyrodniczej oznaczone piktogramem listka, materiały do prowadzenia zajęć technicznych (kącik Zrób to sam!), polecenia plastyczne oznaczone piktogramem litery P oraz zestaw ćwiczeń muzycznych odpowiadający treściom prezentowanym w podręczniku. Nie zabrakło również pakietu ćwiczeń dodatkowych przeznaczonych do dowolnego wykorzystania w czasie zajęć, np. dla dzieci pracujących szybciej czy potrzebujących większej liczby zadań. Ponadto w każdej części kart ćwiczeń znajduje się zestaw ćwiczeń wspomagających naukę programowania w kaciku Lekcje programowania. Od części 3. w kartach następuje zmiana liniatury z używanej w zeszytach dla klas 13 na jedną linię stosowaną w zeszytach dla klas starszych.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Nowi Tropiciele dla klasy 3 szkoły podstawowej. Ćwiczenia, cz. 2, nowa podstawa programowa - wyd. 2019
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.