Nowi Tropiciele. Klasa 3. Podręcznik. Część 1 - PRACA ZBIOROWA WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nowi Tropiciele. Klasa 3. Podręcznik. Część 1

podręcznik

Nowi Tropiciele. Klasa 3. Podręcznik. Część 1 - opis produktu:

Nowi Tropiciele to cykl dla uczniów, którzy lubią samodzielnie dochodzić do wiedzy, konstruować ją poprzez doświadczenie.
W podręcznikach do klasy 3 zawarte są treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, społecznej, a także muzycznej i plastycznej.

- Doskonalenie nauki czytania odbywa się podczas pracy z różnorodnymi tekstami literackimi, które zostały tak dobrane, aby prezentowały klasykę literatury dziecięcej oraz zwracały uwagę na utwory współczesnych poetów i pisarzy.
- Teksty do czytania podzielone zostały na trzy poziomy.
- W każdej części podręcznika znajduje się Leksykon, w którym uczeń sprawdzi znaczenie trudniejszych wyrazów użytych w tekstach.
- Ponadto w podręcznikach uwzględniono teksty wybranych lektur zaproponowanych w podstawie programowej.
- W każdej części podręcznika znajdują się wyróżnione fragmenty zawierające treści ortograficzne (marginesy z wyrazami prezentującymi wybrane trudności ortograficzne, wiersze ortograficzne dotyczące poszczególnych problemów napisane przez Marcina Brykczyńskiego oraz rozkładówka ze słowniczkiem ortograficznym w kąciku Piszemy poprawnie).
- Tropimy gramatykę to rozkładówki z treściami gramatycznymi, na których w formie infografik przedstawiono najistotniejsze informacje dotyczące części mowy.
- Odrębne miejsce przeznaczono w podręcznikach na prezentację form wypowiedzi Treści społeczno-przyrodnicze, na których skupiono się w podręcznikach, budzą zainteresowanie uczniów światem, zawierają wiele akcentów proekologicznych i prozdrowotnych.
- Treści muzyczne stymulują twórczą aktywność dziecka w działaniu oraz w tworzeniu, pobudzają i rozwijają naturalne skłonności najmłodszych, kształcą samodzielność w myśleniu i działaniu artystycznym.
- Specjalnie napisana seria opowiadań Listy od Hani i Henia na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc kilkulatkom w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania.

Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowane są zagadnienia matematyczne. Obrazowo wprowadzono sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, ułatwiające dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu. Zaprezentowano wiele metod obliczeniowych, aby każdy uczeń mógł wybrać najbardziej dla niego zrozumiałą. Takie podejście sprawia, że matematyka jest bliska dzieciom.

- Ponadto w każdym podręczniku wskazano tematy przeznaczone do pracy metodą projektu poprzez umieszczenie specjalnego piktogramu.
- Treści nauczania ujęte są w sposób modułowy ? w formie kącików tematycznych: Gimnastyka oka i języka, Tropiciele wiedzy Rondelkolandia Warto ich znać! Bawimy się z Noni Piórkiem, dźwiękiem i pędzelkiem

Nowi Tropiciele. Klasa 3. Podręcznik. Część 1 pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 3 / Zintegrowane. Nowi Tropiciele. Klasa 3. Podręcznik. Część 1 jest częścią serii Tropiciele. Numer dopuszczenia podręcznika to: 815/5/2019.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Nowi Tropiciele. Klasa 3. Podręcznik. Część 1

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.