Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 2.1. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony - Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Ulubione
Kategorie

Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 2.1. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony

podręcznik

Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 2.1. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony - opis produktu:

Podręcznik Nowe Zrozumieć tekst - zrozumieć człowieka dla klasy 2 został przygotowany z myślą o kształceniu ogólnym w zakresie podstawowym i rozszerzonym w liceum i technikum. Materiał jest ułożony chronologicznie i podzielony na epoki historycznoliterackie. W ramach epok zastosowano podział na jednostki lekcyjne. Treści z nauki o języku są zintegrowane z materiałem literacko-kulturowym. Duży nacisk położono na interdyscyplinarność - przy okazji mówienia o literaturze omawiane są też inne teksty kultury (malarstwo, rzeźba, film, teatr).

Każdy dział rozpoczyna lekcja wprowadzająca w daną epokę literacką, a kończy lekcja powtórzeniowa. Wykład główny przeplatają lekcje z tekstami publicystycznymi lub popularnonaukowymi do ćwiczenia umiejętności wykonywania różnych działań na tekście nieliterackim. Są one poświęcone zagadnieniom związanym z daną epoką literacką. Polecenia do tekstów zostały tak skonstruowane, by rozwijać umiejętności tworzenia wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Całość wzbogacają bloki pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę (przewodniki po autorach, lekturach, zjawiskach literackich i kulturowych, treściach z nauki o języku), a także działy `Umiem więcej` zawierające praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia poszczególnych form wypowiedzi (interpretacja, rozprawka, wypowiedź ustna itp.) oraz przykładowe zadania wraz z realizacjami.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 2.1. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony
4.6/5 ( 52 oceny )
  5
  44
  4
  1
  3
  1
  2
  4
  1
  2

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.