Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 1.1. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony - Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 1.1. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

podręcznik

Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 1.1. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Podręcznik Nowe Zrozumieć tekst - zrozumieć człowieka dla klasy 1 został przygotowany z myślą o kształceniu ogólnym w zakresie podstawowym i rozszerzonym w liceum i technikum. Materiał jest ułożony chronologicznie i podzielony na epoki historycznoliterackie. W ramach epok zastosowano podział na jednostki lekcyjne. Treści z nauki o języku są zintegrowane z materiałem literacko-kulturowym. Duży nacisk położono na interdyscyplinarność - przy okazji mówienia o literaturze omawiane są też inne teksty kultury (malarstwo, rzeźba, film, teatr).

Każdy dział rozpoczyna lekcja wprowadzająca w daną epokę literacką, a kończy lekcja powtórzeniowa. Wykład główny przeplatają lekcje z tekstami publicystycznymi lub popularnonaukowymi do ćwiczenia umiejętności wykonywania różnych działań na tekście nieliterackim. Są one poświęcone zagadnieniom związanym z daną epoką literacką. Polecenia do tekstów zostały tak skonstruowane, by rozwijać umiejętności tworzenia wypowiedzi ustnych i pisemnych.

Całość wzbogacają bloki pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę (przewodniki po autorach, lekturach, zjawiskach literackich i kulturowych, treściach z nauki o języku), a także działy `Umiem więcej` zawierające praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia poszczególnych form wypowiedzi (interpretacja, rozprawka, wypowiedź ustna itp.) oraz przykładowe zadania wraz z realizacjami.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Język polski Podręcznik 1.1. Liceum i Technikum zakres podstawowy i rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum
4.1/5 ( 53 oceny )
  5
  34
  4
  2
  3
  7
  2
  9
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Dorota

 • 10-09-2019
 • 22:43

Szybka dostawa

Czy recenzja była pomocna?