Na cztery dziecięce ręce + CD - Grzegorz Mania Polskie Wydawnictwo Muzyczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Na cztery dziecięce ręce + CD (miękka)

podręcznik

Na cztery dziecięce ręce + CD - opis produktu:

Powstanie niniejszego zbioru wyrasta z głębokiego przekonania, że duet fortepianowy od samego początku może oraz powinien odgrywać istotną rolę w kształceniu pianistycznym. Gra na cztery ręce służy nie tylko rozwojowi techniki pianistycznej i ogólnej muzykalności, ale i stanowi zachętę do gry dla uczniów, wprowadza bowiem element zabawy oraz pozwala zmniejszyć stres wywoływany publicznymi występami. (...) Niniejszy zbiór zawiera wyłącznie utwory na cztery ręce, a to z dwóch powodów. Po pierwsze, w mojej opinii, formacja ta łączy się z nawiązaniem najściślejszej relacji między partnerami. Dzieląc klawiaturę, dzielą oni również dosłownie każdy oddech, przez co mogą doświadczyć wspólnego wykonawstwa w stopniu głębszym niż podczas gry np. na dwa fortepiany. Po drugie, taki dobór repertuaru można uargumentować czysto praktycznymi względami znacznie łatwiej jest grać w duecie, gdy wystarczy do tego jeden instrument dotyczy to zarówno koncertowania, jak i odbywania prób. (...) Do zbioru dołączono płytę CD zawierającą większość utworów w wykonaniu profesjonalnych pianistów. W założeniu ma ona nie tylko prezentować same utwory jako że niekiedy trudno jest samodzielnie uchwycić ich istotę ale i wskazywać na możliwość dużej swobody interpretacyjnej. - Grzegorz Mania

Na cztery dziecięce ręce + CD pochodzi z wydawnictwa Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Dedykowany jest do: Szkoła muzyczna / .
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Na cztery dziecięce ręce + CD

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.