Miniatury matematyczne tomik 11 - Zbigniew Bobiński, Mieczysław K. Mentzen, Adela Świątek, Mirosław Uscki, Macys Jozef, Jarosław Svrcek Aksjomat Toruń - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Miniatury matematyczne tomik 11

Wielokąty foremne i półforemne. O liczbach niewymiernych. O cyklicznych układach równań

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Miniatury matematyczne tomik 11, Wielokąty foremne i półforemne. O liczbach niewymiernych. O cyklicznych układach równań - opis produktu:

Niniejsza pozycja jest zaadresowana przede wszystkim do ucznia szkoły ponadgimnazjalnej. Poruszane przez nas pojęcia takie jak wielokąt foremny, liczba niewymierna i układy równań są uczniowi szkoły średniej dobrze znane. Poprzez odpowiedni wybór problemów pokazujemy je w innym świetle. Zaskakującym jest na przykład fakt używania wielokątów foremnych do wyznaczania miar kątów pomiędzy pewnymi elementami liniowymi w trójkącie. Liczbę niewymierną, kojarzoną najczęściej z pierwiastkami pewnych liczb, zobaczymy w innych sytuacjach. Ostatnia miniatura związana jest z nietypowymi układami równań. Genezą jej powstania były zadania pojawiające się na konkursach i olimpiadach matematycznych. Polecamy ją szczególnie tym, którzy przygotowują się do olimpiad.

Miniatury matematyczne tomik 11 Wielokąty foremne i półforemne. O liczbach niewymiernych. O cyklicznych układach równań, pochodzi z wydawnictwa Aksjomat Toruń. Dedykowany jest do: Gimnazjum / Klasa 1-3 / Liceum i technikum.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Miniatury matematyczne tomik 11, Wielokąty foremne i półforemne. O liczbach niewymiernych. O cyklicznych układach równań

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 4 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: