Mieszanki łupka przywęglowego i ubocznych produktów fluidalnego spalania węgla - PRACA ZBIOROWA Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Mieszanki łupka przywęglowego i ubocznych produktów fluidalnego spalania węgla

podręcznik

Mieszanki łupka przywęglowego i ubocznych produktów fluidalnego spalania węgla - opis produktu:

Teria dotyczy gospodarki blisko zeroodpadowej, która polega na dążeniu do wielokrotnego wykorzystania produktów. Niniejsza seria wydawnicza promuje zagadnienia technologiczne związane z gospodarką o obiegu zamkniętym (gospodarką cykliczną), prowadzącą do radykalnego zmniejszenia ilości odpadów, dla których jak na razie jedyną racjonalną formą zagospodarowania będzie ich bezpieczne składowanie. W prezentowanym tomie podjęto zagadnienie skojarzonego wykorzystania dwóch różnych materiałów/surowców odpadowych ubocznych produktów fluidalnego spalania węgla kamiennego (zwanych dalej PSU) oraz nieprzepalonego (tzw. czarnego) łupka przywęglowego do budowli ziemnych. Pierwszy materiał pochodzi z energetyki, a drugi z górnictwa węglowego. Każdy z nich z osobna znajduje różnego rodzaju zastosowania ograniczające ilości łupka lokowanego na hałdach i UPS deponowanego na składowiskach. Idea wspólnego wykorzystania łupka i UPS bierze się z budownictwa ziemnego i geotechniki. W opracowaniu przedstawiono szeroko zakrojone badania łupka przywęgłowego (tzw. czarnego) oraz ubocznych produktów spalania fluidalnego z węgla kamiennego, pochodzących z czterech różnych źródeł (według badań zostały one zakwalifi kowane jako tzw. piaski fluidalne). Wykonano i wszechstronnie przebadano mieszanki łupka i UPS. Badania objęły właściwości geotechniczne, chemiczne oraz skład fazowy. Wykorzystano, oprócz typowych (normowych) metod stosowanych w geotechnice i analityce chemicznej, specjalistyczne badania składu pierwiastkowego (XRF), dyfrakcji rentgenowskiej (XRD), spektroskopii w podczerwieni (IR), termograwimetrii (TG/DTG) oraz mikroskopii elektronowej (SEM/EDS). Oryginalną część badań stanowiły długookresowe obserwacje stanu odkształcenia (pęcznienia) próbek mieszanek łupka i UPS (dwie receptury) przechowywanych w zróżnicowanych warunkach wilgotnościowych.

Mieszanki łupka przywęglowego i ubocznych produktów fluidalnego spalania węgla pochodzi z wydawnictwa Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / .
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Mieszanki łupka przywęglowego i ubocznych produktów fluidalnego spalania węgla

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.