Geografia 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony - Agnieszka Maląg Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Geografia 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Geografia 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Geografia 1. Maturalne karty pracy 1 to uzupełnienie podręcznika do geografii. Zostały przygotowane w nowej, perforowanej formie, bardzo dobrze przyjętej przez nauczycieli. Każdą z kart można oderwać, a po rozwiązaniu znajdujących się zadań oddać do weryfikacji nauczycielowi. Sprawdzoną kartę można wpiąć w skoroszyt, który tworzy całość publikacji.

Geografia 1. Maturalne karty pracy to publikacja dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników, uczących się tego przedmiotu w zakresie rozszerzonym. Jest to zestaw zadań pozwalający nie tylko zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej, lecz także skutecznie przygotować się do egzaminu maturalnego z geografii. Karty pracy zawierają różnorodne ćwiczenia rozwijające myślenie naukowe oraz takie, które utrwalają zdobytą już wiedzę geograficzną. Karty pracy kształtują umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce i dokonywania niezbędnych obliczeń geograficznych. Doskonalą również umiejętność korzystania z planów, map, wykresów, danych statystycznych czy tekstów źródłowych. Zadania są skonstruowane na wzór zadań maturalnych, a schematy i rysunki umieszczone w zadaniach są czarno-białe - tak, jak w arkuszu maturalnym. Po każdym dziale znajdują się karty powtórzeniowe służące utrwaleniu i usystematyzowaniu wiadomości. Zgrupowane w sześciu działach karty tematyczne dotyczą źródeł informacji geograficznej, obserwacji astronomicznych czy dynamiki zjawisk atmosferycznych. Karty pracy mogą stać się nieocenioną pomocą w osiągnięciu sukcesu na egzaminie maturalnym z geografii.

Geografia 1. Maturalne karty pracy składa się z 49 kart tematycznych zgrupowanych w 6 działach:
1. Źródła informacji geograficznej
2. Obserwacje astronomiczne
3. Dynamika zjawisk atmosferycznych
4. Dynamika procesów hydrologicznych
5. Dynamika procesów geologicznych i geomorfologicznych
6. Procesy glebotwórcze oraz powiązania klimatyczno-glebowo-roślinne na świecie


Co znajdziesz w publikacji Geografia 1. Maturalne karty pracy?

Dzięki zadaniom umieszczonym w kartach pracy uczeń:
- kształtuje umiejętność analizowania schematów, wykresów, tekstów źródłowych,
- uczy się wyciągania wniosków
- systematyzuje zdobytą wiedzę i utrwala pojęcia geograficzne,
- ćwiczy umiejętność wykonywania obliczeń geograficznych,
- rozwija umiejętność pracy z mapą i innymi materiałami źródłowymi.


Geografia 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzą z wydawnictwa Operon. Dedykowane są do: Materiały pomocnicze do matury / Geografia. Geografia 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony są zgodne z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Geografia 1. Klasa 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

5/5 ( 1 ocena )
  5
  1
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.