Matura 2021. Fizyka. Vademecum. Zakres rozszerzony - Lech Falandysz, Izabela Chełmińska Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Matura 2021. Fizyka. Vademecum. Zakres rozszerzony

podręcznik

Matura 2021. Fizyka. Vademecum. Zakres rozszerzony - opis produktu:

Odpowiednie materiały wspierające ucznia w procesie nauczania mogą być gwarancją sukcesu na egzaminie maturalnym z fizyki. Matura. Fizyka. Vademecum 2020 jest publikacją przygotowaną z myślą o uczniach klas maturalnych, chociaż z pewnością może służyć pomocą wszystkim rocznikom. Materiał przygotowany przez ekspertów pozwoli uporządkować i powtórzyć wiadomości zawarte w podstawie programowej oraz skutecznie przygotować się do matury. Vademecum zawiera różnorodne treści dobrane tak, by jak najlepiej przygotować ucznia do egzaminu. W publikacji można znaleźć ważne definicje i wzory, przykłady zadań wraz z rozwiązaniem czy tablice wartości stałych. Dzięki vademecum z fizyki uczeń usystematyzuje swoją wiedzę teoretyczną i rozwinie zdolności praktyczne niezbędne do zdania egzaminu.

Vademecum zawiera wszystkie istotne informacje z zakresu fizyki na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej - od mechaniki, poprzez budowę materii, elektromagnetyzm, aż po zagadnienia dotyczące astronomii. Na końcu publikacji zostały zamieszczone tablice z podstawowymi pojęciami fizycznymi, schematami i wzorami.Vademecum do fizyki, zakres rozszerzony składa się z 10 działów:

1. Mechanika
2. Budowa materii
3. Procesy cieplne i termodynamika
4. Elektromagnetyzm
5. Optyka geometryczna
6. Kwanty i fale
7. Fizyka jądrowa
8. Pole grawitacyjne
9. Układ Słoneczny
10. Wszechświat

Co znajdziesz w vademecum z fizyki?

- skuteczną powtórkę wiadomości z całego zakresu materiału od gimnazjum
- ważne definicje, wzory, prawa i twierdzenia
- przykłady prostych zadań z rozwiązaniami, ułatwiające zrozumienie teorii
- szczegółowe rozwiązania zadań maturalnych do każdego działu
- zadania podsumowujące, wspierające uporządkowanie wiedzy
- zadania z testów maturalnych
- tablice wartości stałych fizycznych, wielkości astronomicznych, właściwości, jednostek i inne
- vademecum studenta: poradnik, który pomoże w wyborze kierunku studiów, ich trybu i rodzaju oraz uczelni - będzie świetnym wsparciem w pierwszych tygodniach nauczania

Wszystkie publikacje Wydawnictwa Operon przygotowujące do matury zawierają unikatowy kod dostępu do interaktywnej platformy edukacyjnej Giełda Maturalna. Giełda Maturalna to dodatkowe wsparcie w skutecznym przygotowaniu do matury. Platforma daje dostęp do:

- testów diagnostycznych, sprawdzianów i arkuszy online
- rozwiązań zadań krok po kroku
- fiszek do nauki
- video z rozwiązaniami najtrudniejszych zadań
- strefy Matury Próbnej z Operonem

Matura 2021. Fizyka. Vademecum. Zakres rozszerzony pochodzi z wydawnictwa Operon. Dedykowany jest do: Materiały pomocnicze do matury / Fizyka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Matura 2021. Fizyka. Vademecum. Zakres rozszerzony

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.