Matematyka. Zbiór zadań przygotowujących do matury Obowiązkowa matura Poziom podstawowy - Marcin Wesołowski, Piotr Jurczyszyn NOWA ERA - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Matematyka. Zbiór zadań przygotowujących do matury Obowiązkowa matura Poziom podstawowy

podręcznik

 • Wydawnictwo NOWA ERA
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Matematyka. Zbiór zadań przygotowujących do matury Obowiązkowa matura Poziom podstawowy - opis produktu:

Prezentowany zbiór zadań jest zgodny ze standardami wymagań egzaminacyjnych obowiązujących od roku 2010. Powstał po wnikliwej analizie materiałów przygotowywanych na potrzeby Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz arkuszy maturalnych z matematyki z roku szkolnego 2010/2011.

Zbiór dedykowany jest każdemu uczniowi przygotowującemu się do matury z matematyki na poziomie podstawowym i poziomie podstawowym i rozszerzonym, bez względu na to, z jakiego podręcznika korzysta.

Publikację rozpoczyna obszerny dział wprowadzający - `Wstęp do Algebry` - porządkujący wiedzę o wyrażeniach algebraicznych, równaniach i nierównościach. Następnie Autorzy prezentują niebanalne zadania bliźniacze zamknięte w schemacie `zadania treningowe - utrwalenie zadania utrwalające`, znakomicie sprawdzającym się w wypadku ucznia słabszego. W rozdziale drugim - `Zadania otwarte` - zamieszczono zadania oparte na układzie trójstopniowym, w których w miarę możliwości zastosowano gradację stopnia trudności. Rozdział kolejny - `Zadania tekstowe` - to klasyczne zadania z treścią, które często sprawiają uczniowi nie lada kłopot. Dlatego też uporządkowano je z matematyczną precyzją, łącząc w grupy tematyczne i zaopatrzono w uniwersalny klucz do rozwiązywania. Rozdział ostatni - `Zadania zamknięte` - znakomicie uzupełnia i poszerza zagadnienia rozdziału drugiego i jednocześnie dzięki zastosowaniu nieco innego podziału pozwala spojrzeć na materiał szkoły ponadgimnazjalnej z dwóch różnych punktów widzenia.

Matematyka. Zbiór zadań przygotowujących do matury Obowiązkowa matura Poziom podstawowy przygotowało wydawnictwo NOWA ERA. Produkt dedykowany do: Materiały pomocnicze do matury / Matematyka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Matematyka. Zbiór zadań przygotowujących do matury Obowiązkowa matura Poziom podstawowy

4.5/5 ( 20 ocen )
 • 5
  16
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.