Matematyka wokół nas 8. Podręcznik dla klasy ósmej szkoły podstawowej - Anna Drążek, Ewa Duvnjak, Ewa Kokiernak-Jurkiewicz WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Matematyka wokół nas 8. Podręcznik dla klasy ósmej szkoły podstawowej

podręcznik

Matematyka wokół nas 8. Podręcznik dla klasy ósmej szkoły podstawowej - opis produktu:

Drążek Anna, Duvnjak Ewa, Kokiernak-Jurkiewicz Ewa
WSiP
Podręcznik został podzielony na trzy części, a te na rozdziały tematyczne, które poruszają zagadnienia algebraiczne, statystyczne i geometryczne.

Część pierwsza zawiera nowe zagadnienia, część druga to repetytorium przed egzaminem ósmoklasisty, a część trzecia obejmuje treści podstawy programowej niewymagane na egzaminie.

W częściach I i III podręcznika każdy rozdział, składający się z kilku tematów, jest zakończony blokiem zadań otwartych, zatytułowanym Zadania utrwalające oraz zestawem zadań zamkniętych Sprawdź, czy to umiesz. Zadania utrwalające są ułożone w kolejności od najłatwiejszych do coraz trudniejszych, są wśród nich również zadania trudne oznaczone specjalnym piktogramem. Na podstawie wyniku testu Sprawdź, czy to umiesz uczeń powinien dokonać samooceny.

Treści w Matematyce wokół nas są ułożone spiralnie. Na przykład pojęcie potęgi i pierwiastka kwadratowego uczeń poznaje na początku klasy 7, wykorzystuje je potem podczas rozwiązywania zadań dotyczących twierdzenia Pitagorasa, a na początku klasy 8 poznaje własności potęg i pierwiastków, które stosuje w dalszym toku nauki.

Matematyka wokół nas 8. Podręcznik dla klasy ósmej szkoły podstawowej pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 8 / Matematyka. Matematyka wokół nas 8. Podręcznik dla klasy ósmej szkoły podstawowej jest częścią serii Matematyka wokół nas. Numer dopuszczenia podręcznika to: 787/5/2018.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Matematyka wokół nas 8. Podręcznik dla klasy ósmej szkoły podstawowej

4.5/5 ( 13 ocen )
 • 5
  10
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.