Matematyczna liga zadaniowa - Tomasz Szymczyk, Wojciech Klemens, Laura Meissner, Marta Mościcka, Weronika Ormaniec Omega - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Matematyczna liga zadaniowa (miękka)

Liczby całkowite, algebra, geometria, kombinatoryka

podręcznik

 • Wydawnictwo Omega
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Matematyczna liga zadaniowa, Liczby całkowite, algebra, geometria, kombinatoryka - opis produktu:

Ze wstępu:
Matematyczna liga zadaniowa to zbiór zadań pochodzących ze szkolnego konkursu w V Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej. W trakcie trwania Ligi proponowane były dwie serie matematycznych problemów do rozwiązania. Jedna przygotowana z myślą o uczniach klas pierwszych oraz druga dla uczniów klas drugich i trzecich. Większość zaproponowanych problemów to zadania zapożyczone z rożnych źródeł. Część z tych źródeł została zamieszczona na końcu publikacji. Wśród przedstawionych rozwiązań są również pomysły nadesłane przez uczniów, dlatego w wielu przypadkach prezentujemy więcej niż jeden sposób rozwiązania zadania. Zadania nie zostały uszeregowane wg ich trudności, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że trudność zadania jest pojęciem subiektywnym. Dla jednego zadanie może być bardzo proste, ale jednocześnie dla drugiego może okazać się poważnym problemem matematycznym. Zbiór został podzielony na cztery części wg działów: liczby całkowite, algebra, geometria i kombinatoryka. [...] Mamy nadzieje, ze praca nad przedstawionymi problemami będzie dla czytelników nie tylko treningiem ich zdolności i umiejętności matematycznych, ale także czysta przyjemnością.

Matematyczna liga zadaniowa Liczby całkowite, algebra, geometria, kombinatoryka, pochodzi z wydawnictwa Omega. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1-3 / Matematyka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Matematyczna liga zadaniowa, Liczby całkowite, algebra, geometria, kombinatoryka

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.