Magiczna chemia. Zadania i zagadnienia z chemii dla olimpijczyków gimnazjalistów i licealistów - Zdzisław Głowacki TUTOR Studium Oświatowe - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Magiczna chemia. Zadania i zagadnienia z chemii dla olimpijczyków gimnazjalistów i licealistów

podręcznik

Magiczna chemia. Zadania i zagadnienia z chemii dla olimpijczyków gimnazjalistów i licealistów - opis produktu:

Magiczna chemia. Zadania i zagadnienia z chemii dla olimpijczyków - gimnazjalistów i licealistów - to bardzo obszerny wybór zagadnień i zadań dla uczniów zamierzających szerzej poznać chemię. Intencją autora było wypełnienie luki występującej pomiędzy chemią szkolną a wiedzą chemiczną niezbędną do udziału w konkursach i w olimpiadzie chemicznej oraz do podjęcia studiów obejmujących przedmioty przyrodnicze, takie jak: chemia, biochemia, farmacja czy medycyna.
W kolejnych rozdziałach można znaleźć zagadnienia i zadania obejmujące takie tematy, jak:
- zasady nazewnictwa w chemii i w stereochemii,
- izomeria i analiza konformacyjna,
- aktywność optyczna związków chemicznych
- biomolekularna homochiralność
- aromatyczność.

Szeroko opisane zostały mechanizmy reakcji chemicznych. W odrębnym rozdziale przedstawiono osiągnięcia chemików uhonorowane nagrodami Nobla. Są tu też zadania, których treść jest oparta na historycznie ważnych odkryciach chemicznych. Uczeń znajdzie tu charakterystykę różnych wiązań chemicznych oraz teorie budowy i działania kwasów, zasad, soli i roztworów buforowych. Całość książki zamyka kilka anegdot o chemikach. Do większości pytań, zadań i problemów dołączono odpowiedzi i komentarze. Na końcu autor zamieścił zestawienie książek, po które powinien sięgnąć każdy ciekawy otaczającego go świata uczeń, nie tylko ten interesujący się chemią.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Magiczna chemia. Zadania i zagadnienia z chemii dla olimpijczyków gimnazjalistów i licealistów
4.2/5 ( 10 ocen )
  5
  5
  4
  3
  3
  1
  2
  1
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.