Liczy się matematyka 2. Zeszyt zadań do gimnazjum / Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne 14,00 zł | Podręczniki w Gandalf.com.pl
Kategorie

Liczy się matematyka 2. Zeszyt zadań do gimnazjum

podręcznik

Liczy się matematyka 2. Zeszyt zadań do gimnazjum - opis produktu:

Zeszyt zadań do klasy 2 to połączenie zeszytu ćwiczeń i zbioru zadań, które pozwoli doskonale wyćwiczyć umiejętności i przygotować ucznia do egzaminu gimnazjalnego.

Zeszyt zawiera ponad 500 zadań, w tym wszystkie typy zadań egzaminacyjnych:

zadania, w których trzeba wskazać jedną poprawną odpowiedź,
zadania wymagające dokończenia zdania,
zadania typu `PRAWDA/FAŁSZ`,
zadania z koniecznością uzasadnienia,
zadania na dobieranie,
zadania z luką.

W zeszycie znajduje się wiele zadań nawiązujących do życia codziennego, które pokazują uczniom, że z matematyką spotykają się na każdym kroku. Zadania są ułożone zgodnie z rosnącym stopniem trudności.

Na końcu zeszytu jest zamieszczony przykładowy arkusz egzaminacyjny z zadaniami obejmującymi treści z klasy 1 i 2, który pomoże uczniom jeszcze lepiej oswoić się z formułą egzaminu gimnazjalnego.

Zeszyt obejmuje treści zgodne z podstawą programową:

Potęgi i pierwiastki
Koło i okrąg
Twierdzenie Pitagorasa
Układy równań
Wielokąty i okręgi
Figury podobne
Graniastosłupy i ostrosłupy
Funkcje
Elementy statystyki opisowejRozdziały 1.-7. odpowiadają treściom zawartym w podręczniku Liczy się matematyka, a rozdziały 8. i 9. są uzupełnieniem tych treści, tak aby zeszyt mógł być z powodzeniem używany przez uczniów korzystających z podręczników innych cykli.

Zeszyt zadań jest uniwersalny i pasuje do każdego podręcznika, szczególnie rekomendujemy go do cykli WSiP Liczy się matematyka oraz Matematyka wokół nas. W klasie 2 znajduje się nowy spis treści dostosowany do obydwu cykli.
S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Podręcznik
 • Liczy się matematyka 2. Zeszyt zadań do gimnazjum
4.6/5 ( 23 ocen )
  5
  20
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  2
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Zadania zamieszczone w zeszycie oszczędzają czas na lekcji. Pozwalają ćwiczyć wszystkie umiejętności, stanowią praktyczne uzupełnienie podręcznika. Zeszyt zawiera wiele ciekawych zadań, które warto wykorzystać do urozmaicenia lekcji i pokazywania uczniom niektórych zagadnień w innym ujęciu.

 • Matematyka. Zbiór zadań to zestaw dodatkowych ćwiczeń matematycznych obejmujących: zadania z treścią, ćwiczenia w liczeniu, gry i zadania logiczne, łamigłówki. Forma ćwiczeń usprawnia koncentrację dziecka, rozwija logiczne myślenie i pamięć. Ułatwia także utrwalanie poznanych dotąd wiadomości.

 • Publikacja dla ucznia stanowi niezastąpioną pomoc w systematycznym ćwiczeniu i utrwalaniu umiejętności matematycznych, a także w przygotowaniu do egzaminu gimnazjalnego. Każdy temat z podręcznika opatrzono trzema zestawami zadań: Zadania na początek (na stronach zielonych), Zadania treningowe (na...

 • Układ zbioru ściśle odpowiada układowi podręcznika. Do każdego tematu omówionego w podręczniku ułożono wiele różnorodnych zadań o różnym stopniu trudności, przy czym zadania trudniejsze oznaczono gwiazdką. Na końcu każdego rozdziału jest zestaw zadań sprawdzających, dotyczących treści omówionych we...

 •   Skąd wziąć materiał na konkursy matematyczne?   Czym zaskoczyć uczestników kółka matematycznego?   Gdzie znaleźć zadania dla matematycznych pasjonatów?   Zbiór zadań konkursowych Janowicza to odpowiedź na wszystkie te problemy. Z jego pomocą:   - szybko zorganizujesz ciekawy konkurs,...