Libri Veritatis Atanazego Raczyńskiego/ Von Athanasius Raczyński Suplement/Supplement - Kłudkiewicz Kamila Bearbeitung Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Libri Veritatis Atanazego Raczyńskiego/ Von Athanasius Raczyński Suplement/Supplement

podręcznik

Libri Veritatis Atanazego Raczyńskiego/ Von Athanasius Raczyński Suplement/Supplement - opis produktu:

Zasadniczy trzon archiwum Raczyński pogrupował tematycznie, zszył, oprawił w 48 różnej objętości tomów i nazwał Libri Veritatis. Zachowało się 46 z nich. Zostały one opracowane przez Wojciecha Suchockiego i opublikowane w latach 2017-2018 w dwóch tomach. Niniejszy tom zatytułowany Libri Veritatis. Suplement stanowi dopełnienie i uzupełnienie właściwych Ksiąg Prawdy. To, co odróżnia od nich niniejszy Suplement, to decyzja samego Raczyńskiego o niewłączeniu do archiwum prezentowanych dokumentów. Jak słusznie zauważyła Anna Tomczak, wybrane przez Atanazego Raczyńskiego materiały, złożone we właściwe Libri Veritatis, jako zespół nie są neutralnym i obiektywnym świadectwem historycznym. Odzwierciedlają wizję przeszłości autorstwa kolekcjonera4. Publikowany w niniejszym tomie materiał otwiera również pole do analiz. Dlaczego tych dokumentów (zwłaszcza odnoszących się do konkretnych zamówień) kolekcjoner nie włączył do swojego wyjątkowego archiwum Czy odnoszą się do dzieł - według Raczyńskiego - mniej ważnych w jego kolekcji Czy dotyczą aspektów mniej istotnych dla Atanazego - znawcy sztuki, badacza, wreszcie historyka sztuki z połowy XIX w. To tylko kilka pytań o charakter relacji między dokumentacją wyodrębnioną przez Atanazego Raczyńskiego a pozostałymi dokumentami, równie skrupulatnie zbieranymi, ale nie umieszczonymi razem z kolekcją dzieł sztuki w berlińskiej Galerii.

Libri Veritatis Atanazego Raczyńskiego/ Von Athanasius Raczyński Suplement/Supplement pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki humanistyczne / Historia.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Libri Veritatis Atanazego Raczyńskiego/ Von Athanasius Raczyński Suplement/Supplement

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.