Geografia 1. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy - Małgorzata Ziarniowska Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Geografia 1. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Geografia 1. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Wspierająca proces nauczania publikacja jest uzupełnieniem podręcznika. Karty pracy ucznia zostały wydane w nowej, perforowanej formie. Wybraną kartę można oderwać, a po uzupełnieniu zadań oddać nauczycielowi do sprawdzenia i wpiąć do skoroszytu tworzącego całość publikacji.
Publikacja Geografia 1. Karty pracy ucznia pozwala uczniom w łatwy i wygodny sposób zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej z geografii. Karty są przeznaczone dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Rozwijają one myślenie naukowe i utrwalają wiedzę geograficzną. Kształtują też umiejętność zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie poprzez rozwiązywanie zadań doskonalą umiejętność korzystania z planów, map, wykresów, danych statystycznych czy tekstów źródłowych. Część zadań pozwoli uczniom kształcić umiejętność dokonywania niezbędnych obliczeń geograficznych.
Geografia 1. Karty pracy ucznia obejmują materiał od źródeł informacji geograficznej, przez podstawy korzystania z map, ruch obrotowy Ziemi, do panującego na niej klimatu, występujących zjawisk oraz procesów, które ją kształtują. Różnorodne zadania i wartościowe grafiki sprawiają, że publikacja jest idealnym sposobem na poszerzenie wiedzy i rozwój umiejętności związanych z geografią.

Geografia 1. Karty pracy ucznia składają się z 21 kart tematycznych:
1. Źródła informacji geograficznej
2. Mapa i jej elementy
3. Metody przedstawiania zjawisk na mapach
4. Ziemia we Wszechświecie
5. Ruch obrotowy Ziemi
6. Ruch obiegowy Ziemi
7. Obieg ciepła w atmosferze - temperatura powietrza
8. Opady i osady atmosferyczne
9. Ciśnienie atmosferyczne - cyrkulacja globalna
10. Prognozowanie pogody. Mapa synoptyczna
11. Klimaty kuli ziemskiej
12. Woda na Ziemi. Właściwości wód morskich
13. Rzeki
14. Lodowce i lądolody
15. Budowa wnętrza Ziemi
16. Minerały i skały
17. Procesy wewnętrzne kształtujące powierzchnię Ziemi
18. Procesy zewnętrzne kształtujące powierzchnię Ziemi: ruchy masowe i działalność wiatru
19. Procesy zewnętrzne kształtujące powierzchnię Ziemi przy udziale wody
20. Procesy glebotwórcze i typy gleb
21. Roślinność na Ziemi. Strefy klimatyczno-roślinno-glebowe

Co znajdziesz w publikacji Geografia 1. Karty pracy ucznia?

Poza kartami pracy, które przypisane są do konkretnej lekcji w podręczniku, w publikacji znajduje się także sześć kart powtórzeniowych. Wśród zadań umieszczonych w kartach pracy znajdują się zadania:
- wymagające analizy schematów, wykresów, tekstów źródłowych i wyciągania wniosków,
- polegające na definiowaniu pojęć geograficznych,
- obliczeniowe,
- typu prawda-fałsz,
- z mapą,
- polegające na wyjaśnianiu procesów geograficznych.


Geografia 1. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzą z wydawnictwa Operon. Dedykowane są do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Geografia. Geografia 1. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy są zgodne z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Geografia 1. Klasa 1. Karty pracy dla liceum i technikum. Zakres podstawowy, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.