Słowa z uśmiechem 6. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej - Ewa Horwath, Anita Żegleń WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Słowa z uśmiechem 6. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej

Nowa podstawa programowa - wyd. 2019


 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Słowa z uśmiechem 6. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej, Nowa podstawa programowa - wyd. 2019 - opis produktu:

Praca z podręcznikami z cyklu Słowa z uśmiechem gwarantuje skuteczność i swobodę nauczania, dostęp do znakomitego doboru tekstów, a także aktywną naukę gramatyki. Swoboda nauczania: Zamieszczenie w osobnych podręcznikach zagadnień literacko-kulturowych i językowych sprawia, że uczniowie skupiają się na jednym obszarze nauczania i szybciej przyswajają wiedzę. Budowa cyklu umożliwia swobodę nauczania, daje nauczycielowi możliwość pracy zgodnie z własnymi preferencjami. Bogactwo różnorodnych poleceń do treści literackich (m.in. polecenia do lektur wprowadzonych nową podstawą programową) i językowych czyni naukę jeszcze skuteczniejszą. Rozdzielenie literatury od gramatyki gwarantuje, że materiał z obu dziedzin jest przejrzysty i uporządkowany, dzięki czemu łatwiej odnaleźć niezbędne treści. Znakomity dobór tekstów w podręczniku Literatura i kultura: Teksty ze współczesnej literatury młodzieżowej dopełnione literacką klasyką są dostosowane do wieku i percepcji dziecka. Pomagają w zainteresowaniu go przedmiotem i rozbudzają jego wrażliwość. Atrakcyjna forma prezentowania obowiązkowych tekstów literackich zachęca i mobilizuje do czytania, pisania, dyskutowania i poznawania nowych treści. Współczesne utwory literackie mówią o sprawach bliskich uczniowi, sprawiają, że lekcje języka polskiego są ciekawe i zajmujące. Przyjazne i łatwe w odbiorze teksty przyciągają uwagę uczniów, a dostosowana do ich wieku długość fragmentów przyczynia się do tego, że chętniej je czytają. Aktywna nauka gramatyki z podręcznikiem Nauka o języku i ortografia: Podręcznik do nauki o języku zawiera wymagane reguły gramatyczne napisane prostym i zrozumiały językiem, dzięki czemu uczniowie lepiej zrozumieją nowe zagadnienia. Podsumowania w formie infografik schematów, tabelek, wyróżników gwarantują szybsze zapamiętanie najważniejszych informacji. Połączenie nauki gramatyki i zabawy inspiruje uczniów do podejmowania twórczych zadań. Autorki zadbały o wyważone proporcje między poleceniami analityczno-interpretacyjnymi a działaniami o charakterze zabawowym.

Słowa z uśmiechem 6. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej Nowa podstawa programowa - wyd. 2019, pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 6 / Język polski. Słowa z uśmiechem 6. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej jest częścią serii Słowa z uśmiechem. Numer dopuszczenia podręcznika to: 861/5/2019.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Słowa z uśmiechem 6. Literatura i kultura. Podręcznik do języka polskiego dla szkoły podstawowej, Nowa podstawa programowa - wyd. 2019

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

XIATY

ilość recenzji:35615

18-09-2021 09:53

Oceniam na 4 gwiazdki ponieważ były błędy ortograficzne

Czy recenzja była pomocna?