Język Polski. Podręcznik dla klas 2 liceum ogólnokształcącego. Świat do przeczytania 2. Cz. 1 - Ewa Jaskółowa, Ewa Nowak, Krzysztof Biedrzycki STENTOR Wydawnictwo Piotra Marciszuka - Podręczniki |
Ulubione
Kategorie

Język Polski. Podręcznik dla klas 2 liceum ogólnokształcącego. Świat do przeczytania 2. Cz. 1 (miękka)

podręcznik

Język Polski. Podręcznik dla klas 2 liceum ogólnokształcącego. Świat do przeczytania 2. Cz. 1 - opis produktu:

1. Podręcznik Świat do przeczytania łączy tradycyjny chronologiczny układ prezentowania zjawisk literackich i artystycznych z nowatorskimi rozwiązaniami dostosowanymi do nowej podstawy programowej.
2. Jedną z istotnych nowości podręcznika jest położenie szczególnego nacisku na sztukę interpretacji. Kształceniu tej umiejętności służą bogate i różnorodne zadania towarzyszące tekstom literackim i popularnonaukowym oraz dziełom sztuki. Proponowane przez autorów ćwiczenia zachęcają do uważnej i wnikliwej lektury dzieła, do stawiania mu pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Inspirują do podejmowania twórczego dialogu z tradycją, do dostrzegania w niej elementów wciąż żywych, ułatwiających głębsze rozumienie współczesnej rzeczywistości.
3. Nowym i ciekawym pomysłem metodycznym zgodnym z nową podstawą programową jest moduł To już znasz. Otwiera on każdy kolejny rozdział podręcznika. Znajdują się w nim ćwiczenia odwołujące się do wiedzy zdobytej przez ucznia na wcześniejszych etapach edukacji. Zadania powtórzeniowe są skonstruowane w taki sposób, by wskazać, jak można wykorzystać posiadaną już wiedzę do interpretacji nowo poznawanych zjawisk literackich i artystycznych.
4. Autorzy podręcznika proponują zintegrowane nauczanie literatury i języka. Zagadnienia z gramatyki języka polskiego, z zakresu poprawności językowej czy historii języka poznaje uczeń najczęściej w kontekście dzieł literackich.
Za szczególnie ważne autorzy uznają rozwijanie różnorodnych sprawności językowych ucznia oraz pogłębianie jego świadomości językowej, dlatego minimalizują rolę tradycyjnego wykładu na rzecz ćwiczeń. Metoda ta sprzyja kształtowaniu dojrzałych i kompetentnych użytkowników polszczyzny.
5. W skład serii Świat do przeczytania wchodzą również materiały metodyczne dla nauczycieli: program nauczania oraz broszury metodyczne zawierające m.in. scenariusze lekcji.

Język Polski. Podręcznik dla klas 2 liceum ogólnokształcącego. Świat do przeczytania 2. Cz. 1 pochodzi z wydawnictwa STENTOR Wydawnictwo Piotra Marciszuka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Język Polski. Podręcznik dla klas 2 liceum ogólnokształcącego. Świat do przeczytania 2. Cz. 1

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.