Ciekawi świata. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 4. Zakres podstawowy i rozszerzony - Jolanta Pol, Ewa Niwińska-Lipińska Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ciekawi świata. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 4. Zakres podstawowy i rozszerzony

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

podręcznik

Ciekawi świata. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 4. Zakres podstawowy i rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Podręcznik składa się z 5 tomów złożonych z następujących działów:
- tom I: antyk, Biblia, średniowiecze,
- tom II: renesans, barok, oświecenie,
- tom III: romantyzm,
- tom IV: pozytywizm, Młoda Polska,
- tom V: literatura XX wieku i współczesna.
Treści zostały omówione w porządku chronologicznym. W każdym dziale pojawiają się lekcje poświęcone utworom literackim i nawiązującym do nich tekstom kultury. Na każdy dział składają się następujące moduły:
- oś czasu: ogólna informacja na temat wydarzeń historycznych i kulturalnych epoki,
- wstęp: omówienie założeń i najważniejszych prądów epoki,
- blok maturalny złożony z trzech części: ,,Warsztat literacki` - porady i ćwiczenia dotyczące pisania wypracowań, ,,Trening czytania` - zadania sprawdzające czytanie ze zrozumieniem, ,,Omów i zapamiętaj` - zagadnienia do omówienia przed ustną maturą,
- podsumowanie: najważniejsze hasła i zagadnienia dotyczące omawianego działu.
Na końcu każdego tomu znajdują się tablice chronologiczne, indeks rzeczowy oraz indeks osób i utworów. Treści językowe łączą się z materiałami literacko-kulturowymi i są omawiane zawsze w kontekście tekstów literackich. Dla ułatwienia zostały oznaczone kolorem niebieskim.
W podręczniku treści z zakresu rozszerzonego oznaczono gwiazdką. Są to zarówno całe lekcje, jak i pojedyncze polecenia czy zagadnienia w lekcjach z zakresu podstawowego.

Ciekawi świata. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 4. Zakres podstawowy i rozszerzony po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa Operon. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 2 po gimnazjum / Język polski. Ciekawi świata. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 4. Zakres podstawowy i rozszerzony jest częścią serii Ciekawi świata. Numer dopuszczenia podręcznika to: 514/4/2013/2014.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Ciekawi świata. Język polski. Podręcznik. Klasa 2. Część 4. Zakres podstawowy i rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

1/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.