NOWE Słowa na start! 4. Podręcznik do języka polskiego dla klasy czwartej szkoły podstawowej - Marlena Derlukiewicz, Anna Klimowicz NOWA ERA - Podręczniki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

NOWE Słowa na start! 4. Podręcznik do języka polskiego dla klasy czwartej szkoły podstawowej

Nowa edycja 2020-2022

  • Promocja
    image-promocja

podręcznik

NOWE Słowa na start! 4. Podręcznik do języka polskiego dla klasy czwartej szkoły podstawowej, Nowa edycja 2020-2022 - opis produktu:

Podręcznik - Nowa edycja 2020-2022 - Reforma 2017

Podręcznik `NOWE Słowa na start! 4` został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera znane i cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne znane z podręczników `Teraz polski!` i `Słowa na start!`, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz praktyczne wykorzystywanie nabywanej wiedzy.

- Wprowadzone w klasie 4 i kontynuowane w kolejnych klasach uporządkowanie treści wokół siedmiu osi tematycznych, takich jak relacje, uczucia, patriotyzm, pozwala na stopniowe pogłębianie zagadnień i zwiększanie obszaru rozważań.
- Infografiki Spotkania z lekturą, ćwiczenia wprowadzające i zestaw zadań przeznaczonych do realizacji w trakcie czytania lektury oraz po zapoznaniu się z nią ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej.
- Liczne fragmenty współczesnych powieści (autorstwa znanych i lubianych pisarzy, takich jak Andrzej Maleszka, Barbara Kosmowska, Paweł Beręsewicz), poruszające aktualne, bliskie dzieciom tematy, sprzyjają rozwijaniu ich czytelniczych zainteresowań.
- Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia umożliwia funkcjonalne wykorzystanie wiedzy z zakresu wiedzy o języku, sprawdzenie jej w aspekcie komunikacyjnym.
- Atrakcyjne plansze z kształcenia kulturowego w przystępny sposób przybliżają uczniom wiedzę o poszczególnych dziedzinach twórczej działalności ludzi, takich jak teatr.
- Element Szkoła mówienia i pisania pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz stopniowo zdobywać bądź świadomie rozwijać najważniejsze umiejętności z retoryki.
- Element Przydatne słowa sprzyja wzbogacaniu słownictwa w zakresie synonimiki i frazeologii.
- Atrakcyjne plansze ortograficzne, żartobliwe scenki, ilustracje pełniące funkcję haków mentalnych, schematy i bliskie uczniom przykłady sprawiają, że nauka trudnych treści z gramatyki, ortografii i interpunkcji jest przyjaznym wyzwaniem.
- Umieszczone po każdym rozdziale podsumowania w formie map pojęć, testy, a także znajdujący się na końcu podręcznika Twój niezbędnik porządkują i systematyzują zdobyte wiadomości.
- Zadania o charakterze projektowym i prezentacyjnym sprzyjają rozwijaniu postawy samokształceniowej, a tym samym umożliwiają głębokie przetwarzanie zdobywanej wiedzy.
- Zadania w modułach Sprawdź wiedzę i umiejętności pomagają w stopniowym przygotowaniu do egzaminu po klasie 8, są dla ucznia pomocą w systematycznym nabywaniu wiedzy i umiejętności.

NOWE Słowa na start! 4. Podręcznik do języka polskiego dla klasy czwartej szkoły podstawowej Nowa edycja 2020-2022, pochodzi z wydawnictwa NOWA ERA. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 4 / Język polski. NOWE Słowa na start! 4. Podręcznik do języka polskiego dla klasy czwartej szkoły podstawowej jest częścią serii NOWE Słowa na start!. Numer dopuszczenia podręcznika to: 907/1/2017.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: szkoła podstawowa,  klasa 4,  język polski,  podręcznik
Wydawnictwo: NOWA ERA
Oprawa: miękka
Nr dopuszczenia: 907/1/2017

RECENZJE - Podręcznik - NOWE Słowa na start! 4. Podręcznik do języka polskiego dla klasy czwartej szkoły podstawowej, Nowa edycja 2020-2022

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: