Język polski 1. Klasa 1. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Linia I - Renata Janicka-Szyszko, Urszula Jagiełło, Magdalena Steblecka-Jankowska Operon -
Ulubione
Kategorie

Język polski 1. Klasa 1. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Linia I

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Język polski 1. Klasa 1. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Linia I, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Podręcznik Język polski 1. Część I. Zakres podstawowy i rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja przeznaczona dla zakresu podstawowego i rozszerzonego zawiera treści pozwalające przygotować się do matury na obu poziomach. W celu ułatwienia pracy z podręcznikiem treści zakresu rozszerzonego zostały wyróżnione graficznie. Autorkom podręcznika zależało na takim przybliżeniu dorobku tradycji kultury, który pozwoli uczniom na korzystanie z niej w sposób świadomy i umiejętny. Uczeń może inspirować się przeszłością, odczytywać ją i otwierać się na przyszłość oraz współczesność. Przy okazji w sposób naturalny zyskuje umiejętności z zakresu literatury i języka niezbędne do dalszego kształcenia. Podręcznik przygotowuje do kartkówek, sprawdzianów oraz matury, a jednocześnie daje szansę na rozbudzenie zainteresowań.


Podręcznik do języka polskiego dla 1 klasy, część I, zakres podstawowy i rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 6 działów:
1. Różne perspektywy mówienia o literaturze i języku
2. Biblia, czyli Księgi
3. W kręgu kultury antycznej
4. Pośród słów, czyli o systemie leksykalnym
5. Literatura i kultura średniowiecza
6. Kultura języka

Co znajdziesz w podręczniku Język polski 1. Część I. Zakres podstawowy i rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych?
- przemyślaną, jednolitą formułę wszystkich części podręcznika
- chronologiczny układ treści - utwory literackie zaprezentowane w naturalnym porządku powstawania i przedstawione w różnorodnych kontekstach
- wskazówki Na tych lekcjach i Zanim zaczniesz ułatwiające rozpoczęcie omawiania nowych tematów
- ważne wiadomości, hasła na marginesach i definicje wyróżnione kolorem, skupiające uwagę na najważniejszych treściach
- materiał literacki z zakresu kolejnych epok wzbogacony reprodukcjami dzieł sztuki i powiązany z tekstami literackim
- objaśnienia i komentarze autorek, które rozbudzają ciekawość świata
- różne poziomy trudności poleceń i zadań do wykonania po poszczególnych tematach
- ćwiczenia zwiększające kompetencje językowe
- propozycje projektów do pracy indywidualnej i zespołowej, inspirujące do kreatywności i twórczego myślenia


Język polski 1. Klasa 1. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Linia I po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa Operon. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Język polski. Numer dopuszczenia podręcznika to: 1020/1/2019. Język polski 1. Klasa 1. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Linia I jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Tego samego autora

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Język polski 1. Klasa 1. Część 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Linia I, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.