Język polski 1. Część 1. Sztuka wyrazu. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - Budna Katarzyna, Kapela-Bagińska Beata, Manthey Jolanta, Prylińska Ewa, Ratajczak Cecylia,
Ulubione
Kategorie

Język polski 1. Część 1. Sztuka wyrazu. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Język polski 1. Część 1. Sztuka wyrazu. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania - podstawowy i rozszerzony.

Podręczniki z serii Sztuka wyrazu obejmują zagadnienia literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:

wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,
omówienia lektur obowiązkowych,
przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
bogatą ikonografię, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujących do omawianych tekstów,
lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom pierwszy serii obejmuje dwa wielkie okresy historycznoliterackie - starożytność i średniowiecze. Autorzy i redaktorzy podręcznika zadbali o to, aby teksty literackie z dawnych epok (często trudne w odbiorze) zaprezentować w kontekście nowszych, niejednokrotnie współczesnych, utworów. Pomoże to uczniom znaleźć odpowiednią perspektywę do spojrzenia z zaciekawieniem na dzieła będące fundamentem literatury kolejnych epok.

Język polski 1. Część 1. Sztuka wyrazu. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa GWO Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Język polski. Język polski 1. Część 1. Sztuka wyrazu. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony jest częścią serii Sztuka wyrazu. Numer dopuszczenia podręcznika to: 1022/1/2019. Język polski 1. Część 1. Sztuka wyrazu. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Język polski 1. Część 1. Sztuka wyrazu. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Weronika

16-09-2019 09:43

Polecam

Czy recenzja była pomocna?