Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do nauki religii dla pierwszej klasy szkoły podstawowej - Jan Szpet, Danuta Jackowiak Św. Wojciech - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do nauki religii dla pierwszej klasy szkoły podstawowej

podręcznik

 • Wydawnictwo Św. Wojciech
 • Nr dopuszczenia: AZ-11-01/10-PO-1/11
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do nauki religii dla pierwszej klasy szkoły podstawowej - opis produktu:

Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-03-04/4-0

Treści zawarte w podręczniku i struktura jednostki lekcyjnej uwzględnia możliwości percepcyjne sześciolatków. Poszczególne zagadnienia ukazano w sposób zrozumiały dla dziecka tak, aby poznało ono podstawowe prawdy wiary, pogłębiło świadomość potrzeby bycia dzieckiem Bożym i zrozumiało istotę przyjaźni z Bogiem.

Punktem wyjścia do przeprowadzenia zajęć jest codzienne doświadczenie dziecka, a następnie łagodne przejście w wymiar religijny. W treści podręcznika szczególny nacisk położony jest na podmiotowość ucznia oraz indywidualizację procesu edukacyjnego

Podręcznik został podzielony na sześć części i zawiera 50 jednostek tematycznych. Każda z nich rozmieszczona jest na dwóch kolorowych stronach.


Struktura jednostki lekcyjnej:


* Temat lekcji - wprowadza uczniów tematykę lekcji, pozwala na samodzielne zastanowienie się nad istotą zagadnienia.
* Cytaty biblijne - wybrane, krótkie cytaty są łatwe do zapamiętania izrozumienia dla uczniów. Wprowadzają ich w świat Pisma Świętego i przygotowują do samodzielnej lektury Biblii. Cytaty zostały zaznaczone na niebiesko - pozwala to na ich szybkie odnalezienie na stronie i sprawia, że dzieciom łatwiej jest zrozumieć, że są one wyjątkowe - napisane pod natchnieniem Ducha Świętego.
* Krótkie komentarze - stanowią podsumowanie najistotniejszego przesłania zawartego w treści katechezy. Dzięki nim uczniowie przeglądając podręcznik, mogą szybko przypomnieć sobie treść katechezy. Zamknięcie tematu lekcji w kilku zdaniach pomaga zapamiętać najważniejsze treści i pełni istotną rolę w czasie powtarzania materiału.
* Rysunki i fotografie - odgrywają najważniejszą rolę w zakresie przekazu treści nauczania. Pozwalają na rozwijanie wyobraźni uczniów, pełnią także funkcję informacyjną - poszerzają kontekst poruszanych zagadnień. Dzięki kolorowym ilustracjom oraz przyjaznej szacie graficznej uczniowie w pełni rozumieją omawiane zagadnienia.
* Pytania - nawiązują do wymagań zawartych w programie, określają zakres wiadomości i umiejętności, które dziecko powinno nabyć w trakcie katechezy. Otwarty charakter niektórych pytań zachęca do samodzielnego rozwijania zdobytej wiedzy i głębszego zastanowienia się nad poruszanymi problemami.


Dzięki naszemu podręcznikowi uczeń będzie potrafił zinterpretować Przykazania Boże, nauczy się wyrażać swoją religijność za pomocą symboli, pogłębi przeżywanie modlitwy indywidualnej i wspólnotowej, a także ukształtuje potrzebę stałego kontaktu z Pismem Świętym.

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do nauki religii dla pierwszej klasy szkoły podstawowej pochodzi z wydawnictwa Św. Wojciech. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 1 / Religia. Numer dopuszczenia podręcznika to: AZ-11-01/10-PO-1/11.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do nauki religii dla pierwszej klasy szkoły podstawowej

4.6/5 ( 33 oceny )
  5
  28
  4
  2
  3
  0
  2
  1
  1
  2

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.