Jak być przedsiębiorczym. Podręcznik podstaw przedsiębiorczości - Marian Pietraszewski, Krystyna Strzelecka eMPi2 - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jak być przedsiębiorczym. Podręcznik podstaw przedsiębiorczości

podręcznik

 • Wydawnictwo eMPi2
 • Nr dopuszczenia: 512/2012
 •  

 • Dostępność niedostępny

Jak być przedsiębiorczym. Podręcznik podstaw przedsiębiorczości - opis produktu:

MEN 512/2012

W podręczniku przedstawiono tematy dotyczące przedsiębiorczego działania człowieka, umiejętności organizowania sobie działań i podejmowania decyzji, a także umiejętności komunikowania się z innymi ludźmi, ze szczególnym uwzględnieniem negocjacji i radzenia sobie z konfliktami. Podręcznik uczy, jak rozsądnie i efektywnie gospodarować zarówno w skali mikro: w życiu prywatnym, na rynku produktów oraz kapitałami pieniężnymi, a także w skali makro: w gminie, mieście, powiecie, województwie, kraju oraz w zintegrowanej wspólnocie i globalnym świecie. Dla ułatwienia opanowania dużego zakresu nowej wiedzy, autorzy podzielił ją na fragmenty, a po każdym temacie proponują problemy do przemyślenia lub przedyskutowania. Treść wzbogacają atrakcyjne rysunki, tabele, wzory.

`Podręcznik został napisany poprawną, zrozumiałą polszczyzną. Trudne zagadnienia zostały dodatkowo zilustrowane odpowiednimi schematami i tabelami, ułatwiającymi zrozumienie oraz przyswojenie materiału. Zachęca do nauki, w ciekawy i interesujący sposób omawia trudne zagadnienia gospodarczo-finansowe, a przy tym - co ważne - wszystko zgodnie z dbałością o poprawność językową i logiczny oraz zrozumiały przekaz.`
Z recenzji rzeczoznawcy MEN dra Grzegorza Ptaszka (Instytut Polonistyki Stosowanej, Wydział Polonistyki UW w Warszawie)

`Pod względem metodycznym podręcznik jest dobrze przemyślany. (...) Zaprezentowany materiał jest przy tym ujęty syntetycznie i przejrzyście, co ułatwia jego przyswojenie, a jednocześnie zmusza do przemyśleń i refleksji. (...) Jego lektura pozwoli na poznanie podstawowych mechanizmów funkcjonowania gospodarki rynkowej oraz kategorii ekonomicznych z nią związanych. Konstrukcja podręcznika jest dobrze przemyślana, uwzględnia uwarunkowania charakterystyczne dla dynamicznie zmieniającego się otoczenia. (...) Zawarte w nich treści uzupełniają się, zapewniając konsekwencję prowadzonych wywodów. Oryginalna i doskonale opracowana strona graficzna, uzupełniona licznymi tabelami zawierającymi informacje statystyczne oraz przykłady pozwala na lepszą przyswajalność prezentowanych zagadnień. (...) jest to podręcznik ze wszech miar wartościowy i może być z powodzeniem wykorzystany do celów dydaktycznych (...).`
Z recenzji rzeczoznawcy MEN prof. zw. dr hab. Janusza Żurka (Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny)

strona www do podręcznika www.empi2.pl/jbp


Do podręcznika przygotowana została strona internetowa stanowiąca jego multimedialne uzupełnienie i pomagająca zrozumieć wybrane, najważniejsze prawa oraz mechanizmy gospodarowania za pomocą interaktywnych: opisów, schematów, tabel, wykresów, animacji, filmów, komentarzy lektora.

Jak być przedsiębiorczym. Podręcznik podstaw przedsiębiorczości pochodzi z wydawnictwa eMPi2. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1-3 / Przedsiębiorczość. Numer dopuszczenia podręcznika to: 512/2012.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Jak być przedsiębiorczym. Podręcznik podstaw przedsiębiorczości

4.6/5 ( 21 ocen )
 • 5
  18
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  2
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.