Dziś historia 1. Podręcznik dla szkół branżowych - Stanisław Zając SOP Stowarzyszenie Oświatowców Polskich - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dziś historia 1. Podręcznik dla szkół branżowych (miękka)

po podstawówce - szkoła branżowa I stopnia

podręcznik

Dziś historia 1. Podręcznik dla szkół branżowych, po podstawówce - szkoła branżowa I stopnia - opis produktu:

Podręcznik `Dziś historia 1` przeznaczony jest do nauczania historii w klasie pierwszej branżowej szkoły I stopnia. Obejmuje dzieje od starożytności do końca XVIII wieku. Zawiera 24 tematy, które ujęte są w czterech działach chronologicznych: Z dziedzictwa dawnych epok, Polska w średniowiecznej Europie, Wobec nowożytnych wyzwań oraz Osłabienie i upadek Rzeczypospolitej. W książce uwzględniono różne źródła wiedzy, m.in. opis wydarzeń i zjawisk, ilustracje, mapki, schematy, wykresy, dane statystyczne. Zamieszczone zostały też krótkie fragmenty tekstów źródłowych, które mają sprzyjać twórczemu poznawaniu historii. Podręcznik napisany jest bardzo prostym i przyjaznym dla ucznia językiem. Trudniejsze pojęcia pojawiające się w tekście są na bieżąco wyjaśniane w wydzielonych prostokątach. Do utrwalania i porządkowania wiedzy ucznia przydatne będą kilkupunktowe podsumowania po każdej lekcji. Końcowym elementem podręcznika jest oryginalne, bardzo krótkie ujęcie historii Polski od wieku X do XVIII. Przedstawione ono zostało w ujęciu problemowym, w ośmiu działach tematycznych.

Dziś historia 1. Podręcznik dla szkół branżowych po podstawówce - szkoła branżowa I stopnia, pochodzi z wydawnictwa SOP Stowarzyszenie Oświatowców Polskich. Dedykowany jest do: Szkoły branżowe I stopnia / Klasa 1 po podstawówce / Historia. Numer dopuszczenia podręcznika to: 1023/1/2019. Dziś historia 1. Podręcznik dla szkół branżowych jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Dziś historia 1. Podręcznik dla szkół branżowych, po podstawówce - szkoła branżowa I stopnia

5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.