Historia ustroju i prawa polskiego 1772-1918 - Wojciech Witkowski, Artur Korobowicz Wolters Kluwer - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Historia ustroju i prawa polskiego 1772-1918

podręcznik

Historia ustroju i prawa polskiego 1772-1918 - opis produktu:

Podręcznik ten jest przeznaczony dla studentów wydziałów prawa i administracji. Prezentuje zarys wykładu historii ustroju społeczno-politycznego i prawa sądowego obowiązującego na ziemiach polskich od pierwszego rozbioru do odzyskania niepodległości. Autorzy zdecydowali, że dzieje instytucji ustroju społeczno-politycznego i prawa sądowego ziem polskich należy traktować jako całość, dlatego wykład o częściach ziem polskich uwzględnia zmiany, ale bez tradycyjnego podziału na okresy czasowe. Dodatkowo zaopatrzono publikację w komentarze, zarysy ogólnohistoryczne, Autorzy zaś uwzględnili literaturę naukową i najbardziej popularne podręczniki i skrypty.

Historia ustroju i prawa polskiego 1772-1918 pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer.
S
Szczegóły
 • Dział: Podręczniki szkolne
 • Wydawnictwo: Wolters Kluwer
 • Oprawa: miękka
 • Wymiary: 170x240
 • Ilość stron: 240
 • ISBN: 978-83-264-4011-3

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Historia ustroju i prawa polskiego 1772-1918

4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Xawery Mak

 • 11-07-2013
 • 12:35

recenzja nagrodzona 5.00pkt

Historią interesowałem się właściwie od zawsze. Lecz XIX-wieczne dzieje Polski (choć i całego świata również) była dla mnie czarną dziurą, po prostu uznawałem to za niezwykle mało interesujący okres w naszych dziejach. Jednakże pewnego razu w moje dłonie wpadła książka Wojciech Witkowskiego i Artura Koroba pt. "Historia ustroju i prawa polskiego 1772-1918" i postanowiłem zmusić się wręcz, by przez nią przebrnąć. Wziąłem do ręki i zagłębiłem się w rozdział pierwszy... Później drugi, trzeci... wreszcie czwarty, piąty... i tak aż do ostatecznej kropki, wieńczącej to dzieło. Zaciekawiło mnie. Ewidentnie mnie wciągnęło! Bo kto to widział, żebym niemałą książkę dotyczącą historii XIX wieku przeczytał w zaledwie dwa dni? Imponujący wyczyn! To znaczy nie mój, a Wojciecha Witkowskiego i Artura Koraba, którzy nie tylko mi udowodnili, że XIX wiek to nie tylko okres nie taki nudny, a wręcz arcyciekawy, który mnie zaintrygował, zainteresował... Chwała Witkowskiemu, chwała Korobowi że z naszej historii wyciągnęli to, co najważniejsze i przedstawili to tak, że zrozumiałem, iż na kształt współczesnej Polski w ogromnym stopniu wpłynęło to, co miało miejsce pomiędzy 200 a 100 lat temu! Bo z tego wynika, że w znacznej mierze charakter dzisiejszych Polaków ukształtował okres podległości naszej ojczyzny pod zaborców, naszej ogólnonarodowej niewoli. Zresztą Autorzy pokazują, że miała wówczas miejsce niezwykle istotna zmiany wewnątrz naszego społeczeństwa, pojawiły się idee i formacje polityczne, które w sposób pośredni funkcjonują wśród Polaków po dziś dzień, ma to zresztą pewne odzwierciedlenie w kształcie współczesnego sejmu... Autorzy napisali bardzo ciekawą książkę, którą czyta się z wypiekami na twarzy i niecierpliwością w oczekiwaniu na to, co się dopiero wydarzy na łamach książki (choć w rzeczywistości miało to miejsce dziesiątki, czy setki lat temu). To bardzo ciekawa, interesująca pozycja, wydana estetycznie i trwale. Jest tak interesująca, że rozbudziła we mnie pasję, moim nowym hobby jest historia XIX wieku, stąd też szukam czym prędzej kolejnej, równie interesującej pozycji, traktującej o tym okresie dziejów ludzkości. Może znacie jakąś inną, godną polecenia?

Czy recenzja była pomocna?