Dziś historia 2. Podręcznik dla branżowej szkoły I stopnia - Stanisław Zając SOP Stowarzyszenie Oświatowców Polskich - Podręczniki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dziś historia 2. Podręcznik dla branżowej szkoły I stopnia

podręcznik

Dziś historia 2. Podręcznik dla branżowej szkoły I stopnia - opis produktu:

Podręcznik `Dziś historia 2` przeznaczony jest do nauczania historii w klasie drugiej szkoły branżowej I stopnia. Obejmuje dzieje od czasów napoleońskich do przedednia II wojny światowej.

Zawiera dwadzieścia trzy tematy ujęte w trzech działach chronologicznych: Jak być Polakiem pod zaborami?, W cieniu Wielkiej Wojny, Odrodzona Rzeczpospolita Polska.

W książce uwzględniono różne źródła wiedzy, m.in. opis wydarzeń i zjawisk, ilustracje, mapki, schematy, wykresy, dane statystyczne. Zamieszczone zostały też krótkie fragmenty tekstów źródłowych, które mają sprzyjać twórczemu poznawaniu historii.

Podręcznik napisany jest bardzo przyjaznym dla ucznia i prostym językiem. Trudniejsze pojęcia pojawiające się w tekście są na bieżąco wyjaśniane w wydzielonych ramkach. Do utrwalania i porządkowania wiedzy ucznia przydatne będą kilkupunktowe podsumowania po każdej lekcji.

Końcowym elementem podręcznika jest oryginalne, bardzo krótkie ujęcie historii Polski od 1795 roku do 1939 roku. Przedstawione ono zostało w ujęciu problemowym, w jedenastu działach tematycznych.

Dziś historia 2. Podręcznik dla branżowej szkoły I stopnia pochodzi z wydawnictwa SOP Stowarzyszenie Oświatowców Polskich. Dedykowany jest do: Szkoły branżowe I stopnia / Klasa 2 po podstawówce / Historia. Dziś historia 2. Podręcznik dla branżowej szkoły I stopnia jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Dziś historia 2. Podręcznik dla branżowej szkoły I stopnia

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: