Historia powszechna -- Wiek XX - Jakub Tyszkiewicz, Edward Czapiewski PWN - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Historia powszechna -- Wiek XX

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

 • Wydawnictwo PWN
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Kup lekturę szkolną oraz dwie książki i odbierz torbę na szoping od Gandalf.com.pl

Historia powszechna -- Wiek XX - opis produktu:

Nowe ujęcie dziejów `najkrótszego stulecia`.
W nowoczesnym podręczniku autorzy nie tylko rzetelnie prezentują dzieje lat 1914-1989, ale także kładą nacisk na dynamikę procesów historycznych. W głównych częściach publikacji ukazują przemiany gospodarcze, społeczne, kulturalne i religijne, opisują niemal wszystkie zakątki świata, a wewnętrzne wydarzenia w poszczególnych państwach przywołują w przypadkach, gdy wpływały one znacząco na procesy i zjawiska międzynarodowe. Na uwagę zasługuje również osobna część, poświęcona głównym zagadnieniom cywilizacyjnym XX wieku. W toku wykładu autorzy wykorzystują najnowszą literaturę światową i polską.

Historia powszechna -- Wiek XX pochodzi z wydawnictwa PWN. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki humanistyczne / Historia.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Historia powszechna -- Wiek XX

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 4 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Tomek M.

ilość recenzji:270

brak oceny 28-06-2012 11:38

Jeśli rozglądasz się po Gandalfie w poszukiwaniu obszernego, pełnego i rzecz jasna rzetelnego opracowania z zakresu historii świata w XX wieku, masz takie właśnie przed sobą. Już sam znak PWN świadczyć musi o najwyższej staranności i jakości wykonania. I tak jest w rzeczy samej, zarówno od strony technicznej, jak i merytorycznej. W pierwszym przypadku należy zaznaczyć, że zarówno oprawa jak i klejenie kartek wyglądają na bardzo solidne i wytrzymałe. Układ stron i ilustracji, a także sam dobór zdjęć (oraz czystość i przejrzystość ich wydruku) są wręcz perfekcyjne. Dużo więcej warto powiedzieć na temat zawartości tekstowej niniejszego wydania, gdyż to najbardziej powinno zainteresować potencjalnego czytelnika. Na początek warto wspomnieć o zakresie materiału, jaki na łamach "Historii powszechnej - wiek XX" wykłada Jakub Tyszkiewicz i Edward Czapiewski. Ten, rzecz jasna, jest bardzo rozległy, rzeczowy, dość szczegółowy, lecz nie nadto, by nie zanudzić czytelnika. Znajdziemy tu zarówno tak popularne tematy z zakresu historii minionego stulecia, jak chociażby: konsekwencje przystąpienia USA do I wojny światowej, działalność Ligi Narodów, Wielki Kryzys, wybuch II wojny światowej... itd., jak i te rzadziej spotykane, choć z całą pewnością nie mniej ciekawe dla prawdziwego miłośnika historii: front kaukaski i walki w Dardanelach podczas I wojny światowej, eskalacja wojny w Libanie w latach `80, Pakistan w czasach rządów Zia ul-Haqa, czy też nieustabilizowana sytuacja polityczna i społeczna w Salwadorze. Brzmi interesująco? Tak właśnie jest. Bo po pierwsze, tematów jest tak wiele i są tak dobrane, by omawiały różne ważne momenty w dziejach rozmaitych zakątków świata, a po drugie, są opisane językiem łatwym w odbiorze, stylem przejrzystym, zrozumiałym i przyjemnym w procesie zaznajamiania się z lekturą. Autorzy nie mędrkują, ale też nie przedstawiają suchych faktów - omawiają dane wydarzenia wraz z całą ich ciekawą otoczką. A to się ceni. Całość daje więc w podsumowaniu na prawdę bardzo dobrą, wręcz wyśmienitą książkę, która została wykonana wręcz perfekcyjnie pod każdym względem, sprawiając, że myśl o przebrnięciu przez niemal 1000 stron traktujących o historii, nie jest niczym przerażającym, a wręcz przeciwnie, jest czymś fascynującym, kuszącym, a zarazem cena 60-kilku złotych za owe tomiszcze wydaje się kosztem tak śmiesznym, że to wszystko nabiera jakiegoś nierealnego wizerunku. Ale tak jest. I to nie jest żadna magia, to po prostu najwyższych lotów książka historyczna.

Czy recenzja była pomocna?