Historia i społeczeństwo. 4. Podręcznik Wehikuł Czasu - Tomasz Małkowski GWO Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe - Podręczniki | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Historia i społeczeństwo. 4. Podręcznik Wehikuł Czasu

podręcznik

Historia i społeczeństwo. 4. Podręcznik Wehikuł Czasu - opis produktu:

Lekcje z Wehikułem czasu zapewniają pełną realizację założeń nowej podstawy, ze szczególnym naciskiem na dobre wprowadzenie i silne zaangażowanie uczniów w tematykę historyczną.

Każda lekcja ma swoją dramaturgię. Na pierwszym etapie pracujemy nad rozbudzaniem ciekawości, na drugim - nad jej zaspokajaniem.

Pierwszy etap lekcji: rozbudzanie ciekawości. Za pomocą opowieści w odcinkach przenosimy uczniów w świat, w którym żyją bohaterowie równi im wiekiem. Śledzenie emocjonujących, często dramatycznych przygód osadzonych na historycznym tle sprawia, że uczniowie zaczynają pytać: czy tak było naprawdę?

Drugi etap lekcji: zaspokajanie ciekawości. Każdy element historycznego tła opowieści w odcinkach ma swoje rozwinięcie w wykładowej części lekcji. Jest objaśniony za pomocą tekstu, pokazany na ilustracjach, czasem poruszony w tekstach źródłowych, innym razem ukazany za pomocą prostych map.

Każda lekcja z Wehikułem czasu to dydaktycznie spójna i łatwa do prowadzenia całość. Od atrakcyjnego wprowadzenia, poprzez bieżące sprawdzanie zrozumienia, aż po ćwiczenia utrwalające i podsumowujące.

nr w wykazie MEN: 428/1/2012
S
Szczegóły
 • Recenzje Recenzje
  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
 • Podręcznik
 • Historia i społeczeństwo. 4. Podręcznik Wehikuł Czasu
4.5/5 ( 16 ocen )
  5
  13
  4
  0
  3
  1
  2
  2
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.