Historia 7. Podręcznik - Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch, Krzysztof Kowalewski WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Historia 7. Podręcznik - opis produktu:

Podręcznik Historia do klasy 7 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób przedstawia dzieje Polski, Europy i świata w latach 1815-1939.

Dzięki licznym fotografiom, rysunkom i infografikom - w tym rekonstrukcjom obiektów historycznych wykonanym w technice 3D - uczniowie mogą wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w XIX i pierwszej połowie XX wieku.
Narracja nieprzeładowana faktografią oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania - często trudnych i złożonych - zagadnień z historii ostatnich dwóch stuleci.
Ciekawe teksty źródłowe i historiograficzne, znakomicie dobrane do tematyki lekcji, umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów, m.in. dokumentów, wspomnień, publicystyki, utworów literackich czy tekstów naukowych.
Czytelne mapy wraz z towarzyszącymi im poleceniami uczą lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat to dodatkowe informacje i ciekawostki, które ubarwiają wykład, rozbudzają zainteresowanie historią oraz pomagają dostrzegać związki między przeszłością a teraźniejszością.
Wyodrębnione w ramach lekcji Słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne, które uczeń powinien umieć definiować i stosować.
Sekcje Zapamiętaj oraz Pytania i polecenia utrwalają wiadomości z kolejnych lekcji oraz zwracają uwagę uczniów na najważniejsze fakty i łączące je związki przyczynowo-skutkowe.
Lekcje powtórzeniowe wraz z kalendariami wydarzeń systematyzują wiedzę i pomagają w przygotowaniu do sprawdzianów.
Bloki zadań Sprawdź się! - oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą - to świetna forma weryfikowania wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.

Historia 7. Podręcznik pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 7 / Historia. Historia 7. Podręcznik jest częścią serii Historia. Numer dopuszczenia podręcznika to: 882/4/2017.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Historia 7. Podręcznik

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 10 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: