Historia 1. Klasa 1. Część 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony - Marek Dawidziuk Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Historia 1. Klasa 1. Część 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

podręcznik

Historia 1. Klasa 1. Część 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Karty pracy ucznia w nowej perforowanej formie to bardzo dobrze przyjęte przez nauczycieli uzupełnienie podręcznika do historii. Każdą kartę z publikacji można oderwać, rozwiązać znajdujące się na niej zadania, a następnie oddać do sprawdzenia nauczycielowi. Sprawdzony materiał można wpiąć w skoroszyt tworzący całość maturalnych kart pracy.

Historia 1. Część 1. Maturalne karty pracy to publikacja dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników - tych, którzy planują zdawać historię na maturze. Publikacja składa się z zestawów zadań dotyczących poszczególnych tematów w podręczniku, a także kart powtórzeniowych, które umożliwiają weryfikację zdobytej wiedzy i umiejętności po omówieniu każdego działu. Materiał obejmuje historię starożytnych cywilizacji w tym Grecji i Rzymu, a kończy się w okresie upadku Cesarstwa Rzymskiego. Ciekawe i różnorodne zadania pomagają w utrwaleniu i zweryfikowaniu wiedzy, a także wspierają rozwój i doskonalenie umiejętności potrzebnych do korzystnego zdania egzaminu maturalnego. Uczeń kształtuje zdolność interpretacji faktów historycznych z oceną ich wydarzeń czy analizy materiałów źródłowych. Zadania uczą formułowania argumentów, tworzenia tekstów o tematyce historycznej oraz myślenia w sposób naukowy.

Historia 1. Część 1. Maturalne karty pracy składa się z 20 kart obejmujących materiał z 3 działów:
1. Początki ludzkiej cywilizacji
2. Starożytna Grecja
3. Starożytny Rzym

Co znajdziesz w publikacji Historia 1. Część 1. Maturalne karty pracy?

Publikacja składa się z zestawów zadań typu maturalnego z zakresu rozszerzonego. Przygotowane zostały na wzór tych, które znajdują się w arkuszu maturalnym. Uczeń rozwiązuje zadania do licznych tekstach źródłowych, schematów i map. Zadania, które dzielą się na otwarte i zamknięte:
- wiążą się z kluczowymi wydarzeniami i zjawiskami historycznymi;
- doskonalą umiejętność czytania i interpretacji materiałów publicystycznych, popularnonaukowych i naukowych;
- uczą wyciągania wniosków i argumentowania swojej oceny wydarzeń;
- utrwalają wiedzę historyczną;
- wpływają na umiejętność poprawnego odczytywania danych z mapy.


Historia 1. Klasa 1. Część 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzą z wydawnictwa Operon. Dedykowane są do: Materiały pomocnicze do matury / Historia. Historia 1. Klasa 1. Część 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony są zgodne z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Historia 1. Klasa 1. Część 1. Maturalne karty pracy dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.