Gramatyka historyczna języka polskiego w testach, ćwiczeniach i tematach egzaminacyjnych - Stanisław Dubisz, Krystyna Długosz-Kurczabowa Uniwersytet Warszawski - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gramatyka historyczna języka polskiego w testach, ćwiczeniach i tematach egzaminacyjnych

podręcznik

Gramatyka historyczna języka polskiego w testach, ćwiczeniach i tematach egzaminacyjnych - opis produktu:

Zbiór ćwiczeń, uzupełniający ceniony przez wykładowców i słuchaczy uniwersyteckich studiów polonistycznych podręcznik Gramatyka historyczna języka polskiego autorstwa Krystyny Długosz-Kurczabowej i Stanisława Dubisza. Stanowi jego doskonałe dopełnienie, może być swego rodzaju przewodnikiem dla studentów po trudnej problematyce historycznojęzykowej.
Zawiera testy wielokrotnego wyboru o różnym stopniu trudności, ćwiczenia (testy otwarte), a także przykładowe tematy egzaminacyjne, mające na celu wykształcenie u użytkownika umiejętności analizy historycznojęzykowej oraz dokonywania syntezy, określania problemów podstawowych, tj. wskazywania najważniejszych tendencji w rozwoju języka i procesów nimi uwarunkowanych.
Cenna pomoc dydaktyczna, która dzięki dołączonym kluczom daje studentom możliwość samodzielnego oceniania nabytej wiedzy.

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego publikują zmienioną wersję I wydania ćwiczeń (Harmonia, Gdańsk 1999), które - podobnie jak podręcznik - zostały poszerzone o zagadnienia z zakresu składni.

Gramatyka historyczna języka polskiego w testach, ćwiczeniach i tematach egzaminacyjnych pochodzą z wydawnictwa Uniwersytet Warszawski. Dedykowane są do: Szkoły wyższe / Nauki humanistyczne / Lingwistyka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Gramatyka historyczna języka polskiego w testach, ćwiczeniach i tematach egzaminacyjnych

4.8/5 ( 4 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.