Geografia dla klasy 6 szkoły podstawowej. Podręcznik - Piotr Stankiewicz, Agnieszka Lechowicz, Maciej Lechowicz WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Geografia dla klasy 6 szkoły podstawowej. Podręcznik

Nowa podstawa programowa - wyd. 2019


  • Promocja
    image-promocja

podręcznik

Geografia dla klasy 6 szkoły podstawowej. Podręcznik, Nowa podstawa programowa - wyd. 2019 - opis produktu:

Układ treści dostosowany do najnowszych zmian w podstawie programowej: starannie opracowane lekcje dotyczące wykazywania na konkretnych obszarach relacji przyczynowo-skutkowych oraz czasowo-przestrzennych pomiędzy różnymi elementami środowiska geograficznego i zachodzącymi w nim procesami (np. funkcje wielkiego miasta na przykładzie Warszawy, piętrowość klimatyczno-roślinna w Himalajach). Zalecana w podstawie programowej strategia wyprzedzająca, polegająca na wcześniejszym przygotowaniu się uczniów do lekcji poza szkołą, w podręczniku realizowana w formie krótkich poleceń zamieszczonych na początku lekcji. W tematach dotyczących planet i ruchów Ziemi pojawiają się nowoczesne trójwymiarowe rysunki, by uczniowie zainteresowali się lekcją i łatwiej zapamiętali zawarte w niej treści. Szczegółowe mapy tematyczne omówione w treści lekcji pozwalają na realizację podstawowego celu edukacyjnego geografii na tym poziomie edukacji, którym według twórców podstawy programowej jest interpretacja treści map. Praktyczne wskazówki dotyczące nauki w terenie i zdobywania wiedzy o najbliższej okolicy pomagają ćwiczyć umiejętność uważniejszej i bardziej wnikliwej obserwacji otoczenia oraz przyczyniają się do zmian postrzegania świata w codziennym życiu. Podręcznik jest przeznaczony na 30 godzin lekcyjnych. Działy: 1. Kształt i ruchy Ziemi, 2. Geografia Europy, 3. Sąsiedzi Polski. Schemat lekcji: polecenia przed lekcją, treść główna, polecenia wplecione w lekcję (np. znajdź w internecie), ciekawostki Dowiedz się więcej, moduł Geografia w praktyce, podsumowanie Wiesz, rozumiesz, Sprawdź się (przeważnie 24 zadania na koniec lekcji). Dział składa się z lekcji, podsumowania działu i zadań sprawdzających.

Geografia dla klasy 6 szkoły podstawowej. Podręcznik Nowa podstawa programowa - wyd. 2019, pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 6 / Geografia.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Geografia dla klasy 6 szkoły podstawowej. Podręcznik, Nowa podstawa programowa - wyd. 2019

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: