Świat fizyki 8. Podręcznik dla szkoły podstawowej - Barbara Sagnowska, Małgorzata Godlewska, Danuta Szot-Gawlik, Maria Rozenbajger, Ryszard Rozenbajger WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne -
Ulubione
Kategorie

Świat fizyki 8. Podręcznik dla szkoły podstawowej

podręcznik

Świat fizyki 8. Podręcznik dla szkoły podstawowej - opis produktu:

Świat fizyki to jeden z popularniejszych cykli edukacyjnych do nauki fizyki, obecny na rynku od wielu lat. Jest przeznaczony dla uczniów o zróżnicowanych możliwościach i zainteresowaniach.

Podręcznik Świat fizyki. Klasa 8 składa się z sześciu działów tematycznych:
Przemiany energii w zjawiskach cieplnych,
Drgania i fale sprężyste,
O elektryczności statycznej,
O prądzie elektrycznym,
O zjawiskach magnetycznych,
Optyka, czyli nauka o świetle.

Każdy z sześciu działów składa się z rozdziałów, a każdy rozdział zakończono Podsumowaniem przypominającym najważniejsze treści z danego tematu. Z kolei na końcu każdego działu umieszczono Podsumowanie, test wyboru Sprawdź się oraz dodatkowe zadania problemowe.

W podręczniku zamieszczono liczne, w pełni rozwiązane przykłady wspomagające uczniów w pokonywaniu trudności rachunkowych, jest tu też wiele zadań jakościowych i obliczeniowych. Opisano również wszystkie doświadczenia wymienione w podstawie programowej, a ponadto wiele prostych i ciekawych eksperymentów, które można wykonać na lekcji lub samodzielnie w domu. Podręcznik zawiera także polecenia odsyłające uczniów do Internetu.

Podręcznik jest zgodny z nową podstawą programową MEN obowiązującą w klasach 7. i 8. szkoły podstawowej od września 2017 roku.

Świat fizyki 8. Podręcznik dla szkoły podstawowej pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 8 / Fizyka. Numer dopuszczenia podręcznika to: 821/2/2018.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Świat fizyki 8. Podręcznik dla szkoły podstawowej

4.7/5 ( 20 ocen )
  5
  17
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.