Finger Rhymes - Katarzyna Niemiec Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Finger Rhymes

podręcznik

Finger Rhymes - opis produktu:

Zabawy paluszkowe w języku obcym wzbogacają słownictwo, prezentują gotowe zdania i konstrukcje gramatyczne, ułatwiają rozumienie języka obcego dzięki wielozmysłowemu postrzeganiu (dzieci słyszą, widzą, manipulują rączkami). Ponadto kształtują kompetencje językowe i komunikacyjne oraz ukazują język w naturalnych kontekstach, a więc dziecko ma styczność z prawdziwym językiem, a nie sztucznie uproszczonym. W zabawy paluszkowe, dzięki ich interakcyjności i angażowaniu wielu zmysłów, możemy bawić się już z najmłodszymi dziećmi, nawet takimi, które jeszcze nie mówią.
W książce Finger Rhymes zmieszczone zostały 52 rymowanki paluszkowe (napisane specjalnie na potrzeby nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym) wraz z opisami towarzyszących im zabaw oraz wskazówkami dla nauczycieli i rodziców.

Całość publikacji została podzielona na trzy części:
-w pierwszej z nich znajdują się rymowanki do typowych zabaw paluszkowych;
-w drugiej części zamieszczone zostały tak zwane masażyki;
-w trzeciej zaś ujęte zostały rymowanki, które pomogą nauczycielowi opanować grupę, ale także pozwolą się zregenerować dzieciom w trakcie trwania innych zajęć.
Wszystkie rymowanki osadzone są w tematyce bliskiej dziecku. Znajdziemy tu teksty o rodzinie, zwierzątkach, kolorach, kształtach, zabawkach i pojazdach. Zastosowane rymy i rytmy ułatwiają ich zapamiętanie. Zwroty językowe są proste, ale i naturalne dlatego też w rymowankach pojawiają się konstrukcje w czasie przeszłym, liczebniki porządkowe, przysłówki i liczba mnoga.
Z uwagi na fakt, że nie wszystkie tytuły rymowanek sugerują ich tematykę, a dodatkowo niektóre z nich można wykorzystać podczas realizacji różnych zagadnień, na końcu publikacji zamieszczony został indeks tematyczny wystarczy odszukać interesujący nas temat i zobaczyć, na których stronach znajdują się rymowanki, które odpowiadają Państwa potrzebom.

Finger Rhymes pochodzi z wydawnictwa Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola. Pomaga w nauce języka angielskiego.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Finger Rhymes

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.