Filozofia polityki - Andrzej Szahaj, Marek N. Jakubowski PWN - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Filozofia polityki

podręcznik

 • Wydawnictwo PWN
 • Dostępność niedostępny

Filozofia polityki - opis produktu:

Podstawowy podręcznik z filozofii polityki. Część pierwsza prezentuje dzieje koncepcji polityki w układzie chronologicznym od starożytności po współczesność z uwzględnieniem myśli polskiej.
Część druga przedstawia przykładowe teoretyczne problemy filozofii polityki, wybrane z myślą o ich znaczeniu i percepcji przez współczesnego czytelnika. Ostatnia część skierowana jest do studentów - zawiera przykładowe pytania i ćwiczenia sprawdzające zrozumienie i przyswojenie sobie wcześniejszego materiału.
prezentuje dzieje koncepcji polityki od starożytności po współczesność, z uwzględnieniem myśli polskiej;
łączy formę wykładu historycznego z dyskusją problemów teoretycznych w perspektywie porównawczej;
omawia teoretyczne aspekty filozofii polityki, mające znaczenie dla współczesnego czytelnika;
zawiera obszerną bibliografię oraz teksty źródłowe z komentarzami, co pozwala nie tylko na zrozumienie głównych zagadnień politycznych, ale i sprawdzenie swojej wiedzy.

Książka przeznaczona jest dla studentów filozofii, nauk społecznych i politycznych.

Filozofia polityki pochodzi z wydawnictwa PWN.
S
Szczegóły
 • Dział: Podręczniki szkolne
 • Wydawnictwo: PWN
 • Oprawa: miękka
 • Wymiary: 143x205
 • Ilość stron: 212
 • ISBN: 978-83-01-14581-1

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Filozofia polityki

4.8/5 ( 12 ocen )
  5
  11
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

p.

 • 18-10-2010
 • 23:34

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Jeśli ktoś studiuje politologię (jak np. ja we własnej osobie) to słyszał zapewne o takim przedmiocie jak Propedeutyka Filozofii Polityki. Tak, tak, wiem że brzmi strasznie, ale aż takie straszne nie jest. No może troszkę... Ale właśnie dlatego tutaj jestem, żeby zaproponować Ci pewną pomoc. Cieszę się, że książka Szachana i Jakubowskiego znajduje się na Gandalfie, bo to jest dobra pozycja, aby w tym momencie ją polecić. Co prawda nie jestem urodzonym filozofem, ani domorosłym filozofem, ale jednak z moich studenckich doświadczeń wiem, że wiedza zawarta w tej książce jest całkiem niczego sobie. Tfu, co ja gadam, niczego sobie brzmi jakby była średnia. Podczas gdy ja oceniam ją na wyżej niż średnią, tak powiedzmy na mocną czwórkę, a może i czwórkę z plusem. Ja się z tej książki uczyłem na egzamin z Propedeutyki Filozofii Polityki i zdałem go bez najmniejszych problemów, aczkolwiek może ocena też nie była powalająca, lecz to już nie wynik słabej książki (bo ta jest bardzo dobra), co raczej mojego leniwego podejścia do nauki. Ale ktoś pracowity znajdzie tutaj doskonałą podporę i wiedzę wyjściową do startu o piątkę. A może i zmiana studiów na filozoficzne się jakiemuś czytelnikowi przydarzy? Hehe... polecam.

Czy recenzja była pomocna?