Europeistyka w zarysie - Alojzy Nowak, Dariusz Milczarek PWE Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Europeistyka w zarysie

podręcznik

Europeistyka w zarysie - opis produktu:

Opracowanie jest jednym z pierwszych na polskim rynku wydawniczym podręczników akademickich, w którym problematykę integracji europejskiej poszerzono o nowe elementy z zakresu studiów europejskich. Z jednej strony opisano w nim procesy, które doprowadziły do zjednoczenia się Europy i powstania w drugiej połowie XX wieku Wspólnot Europejskich, a następnie Unii Europejskiej. Z drugiej strony poza kwestiami ekonomicznymi, prawnymi i politycznymi, tradycyjnie podejmowanymi w tego typu opracowaniach autorzy zaprezentowali procesy integracyjne na tle wielu zjawisk o charakterze historycznym, społecznym, kulturowym czy międzynarodowym. Książka została napisana przez zespół pracowników naukowo-dydaktycznych Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego, reprezentujących różne specjalności. Centrum od ponad 15 lat zajmuje się pogłębianiem i rozpowszechnianiem wiedzy na temat procesów integracyjnych zachodzących w Europie.

Europeistyka w zarysie pochodzi z wydawnictwa PWE Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki społeczno-ekonomiczne / Europeistyka.
S
Szczegóły

Tego samego autora

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Europeistyka w zarysie

5/5 ( 5 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

polipolo

19-05-2011 15:52

recenzja nagrodzona 2.00pkt

"Europeistyka w zarysie" Alojzego Nowaka i Dariusza Milczarka to książka nie tylko dla studentów Europeistyki, ale i dla każdego, kto interesuje się Unią Europejską i sprawami europejskimi - kwestiami europejskiego ustawodawstwa, integracji społecznej, kulturowej i politycznej, o zacieśnianiu współpracy. Oczywiście wszyscy wiemy, że to tylko puste slogany, bo tak na prawdę Unia Europejska to zbiór interesów narodowych poszczególnych członków i każdy przeciąga sznurek na swoją stronę... "Europeistyka w zarysie" to książka, która będzie wyśmienitym wstępem do dalszych studiów nad problematyką europejską, podstawowe pojęcia wyjaśnia w sposób zwięzły i jasny, tak że są dobrą podstawą pod dalszą analizę UE. Dobrze napisana, sprawnym językiem, książka.

Czy recenzja była pomocna?