Effekt 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum (z CD-ROM) - Anna Kryczyńska-Pham WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Effekt 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum (z CD-ROM)

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Effekt 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum (z CD-ROM), po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Podręczniki Effekt są przeznaczone zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego (części: 1, 2, 3 i 4), jak i kontynuujących ją po szkole podstawowej (części: 2, 3, 4 i 5). Zawierają treści w pełni zgodne z wymaganiami nowej podstawy programowej i prowadzą do osiągnięcia poziomu A2+/B1.

Effekt 2 - podręcznik do języka niemieckiego po podstawówce


Effekt 2 to podręcznik do języka niemieckiego po podstawówce. Został wydany przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne i opracowany przez: Annę Kryczyńską-Pham. Stanowi kontynuację części pierwszej, jest zatem przeznaczony dla uczniów posiadających podstawy znajomości języka niemieckiego. Jeśli planujesz nauczyć się mówić i pisać po niemiecku, chcesz wybrać właśnie ten język na maturze, nie zwlekaj i kup podręcznik Effekt 2 dla liceum i technikum. A jeśli szukasz jeszcze innych podręczników do nauki języka niemieckiego w szkole ponadpodstawowej, znajdziesz je na Gandalf.com.pl!

Effekt 2 - zakres materiału


Effekt 2 swoim zakresem obejmuje materiał zgodny z podstawą programową nauczania języka niemieckiego w liceum i technikum. Jest rekomendowany przez nauczycieli tego przedmiotu w całej Polsce jako skuteczna metoda utrwalenia wiedzy i przygotowania do matury. Podręcznik zawiera płytę CD-ROM pełną tekstów do zadań, dzięki czemu uczniowie mogą ćwiczyć rozumienie języka ze słuchu oraz trenować słownictwo. Opiera się głównie na kształtowaniu komunikacji wykorzystywanej w codziennych sytuacjach, takich jak zakupy czy opis własnego samopoczucia. Effekt 2 to przejrzyście napisany podręcznik, w którym skomplikowane treści gramatyczne nie stanowią problemu. Umieszczone w nim teksty odwołują się do kultury niemieckojęzycznych krajów, co pozwala odbiorcom książki na poznanie ich tradycji. Stanowi to zachętę do dalszej nauki języka.

Effekt 2 - założenia


Koncepcja metodyczno-dydaktyczna podręcznika Effekt 2 jest oparta na założeniach dydaktyki komunikacyjnej. Dzięki temu cykl - przez prezentowanie języka w realnych kontekstach komunikacyjnych - umożliwia uczniom realizowanie różnych celów komunikacyjnych (np. pytanie o drogę, kupowanie ubrań i biletów na pociąg, obsługiwanie biletomatu, opisywanie samopoczucia, udzielanie porad, uczestniczenie w rozmowie o pracę, opisywanie wyglądu). Młodzież skutecznie nabiera więc biegłości w porozumiewaniu się po niemiecku w sytuacjach dnia codziennego. Tematy tekstów są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a wprowadzenie współczesnego niemieckiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie różnego typu informacji: e-maili, SMS-ów, wpisów na forum i blogu, formularzy, kartek pocztowych, artykułów z gazetki szkolnej, dialogów i opowiadań.

Zalety podręcznika Effekt 2


Treści są idealnie dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a zarazem osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych.
Teksty zawierają współczesne słownictwo niezbędne w komunikacji, dzięki czemu skutecznie uczą porozumiewania się w języku niemieckim w życiu codziennym.
Publikacja umożliwia pracę w różnych zakresach. Opanowanie materiału lekcyjnego pozwala zrealizować program obowiązkowy. Uczniowie, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, mogą sięgnąć po materiały dodatkowe (tj. Sprachtraining, Tymeks Blog i Extras).
Zagadnienia gramatyczne zostały wprowadzone w taki sposób, aby uczeń był w stanie samodzielnie formułować reguły dotyczące języka i stosować je w praktyce.
Spiralny układ treści pozwala na stopniowe przyswajanie wiedzy i utrwalanie już poznanych zagadnień.
Dzięki temu, że teksty są osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych, a wiele z nich zawiera informacje realio- i kulturoznawcze, uczniowie mogą poznać kulturę i tradycje krajów niemieckojęzycznych. Za sprawą Tymka, bohatera bloga, odnoszą je do polskich realiów.
Podręcznik oferuje liczne materiały fakultatywne, takie jak lekcje realio- i kulturoznawcze, przydatne zwroty, ćwiczenia fonetyczne, tabele gramatyczne, trening sprawności językowych, zestaw zadań rozwijających sprawność mówienia, podręczny słownik niemiecko-polski.
Effekt 2 jest podzielony na siedem rozdziałów. Jego nieodłączną część stanowi płyta CD-ROM. Zawiera ona zarówno teksty do zadań rozwijających sprawność rozumienia ze słuchu, jak i słówka z listy aktywnego słownictwa, nagrane w wersji dwujęzycznej.
Każdy rozdział to:
strona działowa, która zawiera krótkie zadanie na rozumienie ze słuchu, wprowadzające uczniów w tematykę rozdziału. Ponadto na tej stronie zostały zamieszczone cele lekcji.
trzy podrozdziały - każdy przeznaczony do realizacji w ciągu dwóch godzin lekcyjnych.
Grammatik - wyjaśnienia zagadnień gramatycznych wraz z przykładami ich użycia i wzorami odmian.
Aktiver Wortschatz - spis słownictwa, wyrażeń i zwrotów przeznaczonych do aktywnego opanowania.
Sprachtraining - trening sprawności językowych, dzięki któremu uczniowie mogą nie tylko powtórzyć omówione zagadnienia, lecz również poszerzyć swoją wiedzę. Trening składa się z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, mówienie i pisanie. W zależności od potrzeb zadania mogą być realizowane w klasie lub w domu, mogą też stanowić ćwiczenie dodatkowe dla chętnych uczniów, nagrodzone przez nauczyciela wyższą oceną.
test rozdziałowy - zawiera bardzo zróżnicowane polecenia, dzięki czemu umożliwia powtórzenie zdobytej wiedzy i sprawdzenie stopnia jej opanowania.
Tymeks Blog - internetowy pamiętnik nastolatka uczącego się języka niemieckiego i korespondującego z przyjaciółmi w Niemczech.

Effekt 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum (z CD-ROM) po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Pomaga w nauce języka niemieckiego. Effekt 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum (z CD-ROM) jest częścią serii Effekt. Numer dopuszczenia podręcznika to: 937/2/2019, 1011/2/2019.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: językowe,  niemiecki,  szkoła podstawowa,  szkoły ponadgimnazjalne,  szkoły ponadpodstawowe,  liceum i technikum
Wydawnictwo: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Oprawa: miękka
Wymiary: 205x285
Ilość stron: 156
Nr dopuszczenia: 937/2/2019, 1011/2/2019

RECENZJE - Podręcznik - Effekt 2. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum (z CD-ROM), po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 4 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Wiktoria Chmielowska

ilość recenzji:40039

16-10-2020 22:36

Super strona, serdecznie pozdrawiam wszystko świetnie zorganizowane. Książki bardzo łatwo znaleźć dzięki idealnemu planu strony, zamówienie doszło bardzo szybko, świetna obsługa.??

Czy recenzja była pomocna?