Deutsche Rechtssprache - Barbara Kaczmarek C.H.Beck - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Deutsche Rechtssprache

podręcznik

Deutsche Rechtssprache - opis produktu:

Zadbaj o rozwój swoich kompetencji językowych!
Podręcznik Deutsche Rechssprache umożliwi Ci skuteczną naukę niemieckiego języka prawniczego. Materiał obejmujący specjalistyczną terminologię z kluczowych dziedzin prawa bazuje na autentycznych przepisach prawnych. Dodatek w postaci glosariuszy ułatwi zapamiętywanie słownictwa, a urozmaicone ćwiczenia językowe pozwolą Ci zweryfikować umiejętności w praktyce.
Podręcznik powstał głównie z myślą o osobach, które władają językiem niemieckim na poziomie B2.
Książka składa się z 18 rozdziałów. Każdy z nich rozpoczyna się tekstem odnoszącym się do danej gałęzi prawa i uczy słownictwa charakterystycznego dla danego zagadnienia. W dalszej części pojawiają się ćwiczenia utrwalające specjalistyczną terminologię, które w dużej mierze bazują na autentycznych przepisach prawnych.
Rozdziały książki dotyczą następujących zagadnień:
- prawa i postępowania karnego,
- prawa cywilnego (oddzielne, rozbudowane rozdziały dotyczące pełnomocnictwa prokury, rodzajów umów oraz prawa spadkowego),
- prawa rodzinnego,
- prawa handlowego (oddzielne, rozbudowane rozdziały dotyczące rodzajów spółek, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki akcyjnej),
- prawa pracy,
- prawa upadłościowego,
- prawa administracyjnego oraz
postępowania cywilnego (w tym, odrębne, rozbudowane rozdziały dotyczące systemu sądownictwa, postępowania w I instancji, świadków, rodzajów orzeczeń i wyroków, postępowania upominawczego i egzekucyjnego).

Ponadto, podręcznik zawiera bardzo praktyczny i przydatny dodatek dotyczący popularnych w języku niemieckim skrótów i skrótowców.
Wszystkie zamieszczone w podręczniku ćwiczenia są efektem niemal dziesięcioletniego doświadczenia dydaktycznego Autorki w zakresie nauczania prawniczego języka niemieckiego. Zostały wypróbowane i sprawdzone na licznej grupie słuchaczy ? prawników i osób przygotowujących się do egzaminu na tłumacza przysięgłego ? podczas wielu edycji autorskich kursów.

Dzięki podręcznikowi:
- oswoisz się ze specjalistycznym słownictwem prawniczym,
- utrwalisz nowo nabytą wiedzę poprzez rozwiązanie szeregu urozmaiconych ćwiczeń językowych oraz
- powtórzysz nowo poznane wyrażenia, korzystając z zamieszczonego na końcu każdego rozdziału glosariusza, i skutecznie je zapamiętasz.

W konsekwencji, nabywasz kompetencje i umiejętności językowe pozwalające na zrozumienie sporządzonych w języku niemieckim dokumentów, pism i umów, jak i skuteczną komunikację z niemieckojęzycznym klientem.
Książka jest skierowana do studentów prawa, kierunków filologicznych, osób przygotowujących się do egzaminu na tłumacza przysięgłego, jak również aktywnych zawodowo tłumaczy i prawników, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie prawniczego języka niemieckiego.
Podręcznik może być wykorzystywany:
- na potrzeby specjalistycznych kursów prawniczego języka niemieckiego w
- kancelariach prawnych, firmach oraz na uczelniach wyższych,
do samodzielnej nauki.

Deutsche Rechtssprache pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Pomaga w nauce języka niemieckiego.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Deutsche Rechtssprache

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.