Ciekawi świata. Historia Podręcznik Zakres podstawowy szkoły ponadgimnazjalne - Janusz Ustrzycki Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ciekawi świata. Historia Podręcznik Zakres podstawowy szkoły ponadgimnazjalne

podręcznik

Ciekawi świata. Historia Podręcznik Zakres podstawowy szkoły ponadgimnazjalne - opis produktu:

Podręcznik idealny dla nauczycieli ceniących aktywne metody pracy na lekcji. Dla nauczycieli dla których podręcznik jest głównie inspiracją. Zaletą podręcznika jest duży format przyczyniający się do lepszej czytelności treści i ilustracji.

Podręcznik dostosowany do użytku wieloletniego.

Obejmuje treści:
Świat i Polska w okresie międzywojennym;
Druga wojna światowa
Świat i Polska w II połowie XX w.

Stałe elementy podręcznika: - Wprowadzenia do każdego tematu w formie wypunktowań; - Narracja autorska napisana prostym językiem, podzielona na podrozdziały i zawierająca wytłuszczenia najważniejszych dat, osób, terminów, nazw, wydarzeń; - Czytelne mapy, schematy blokowe, diagramy statystyczne; - Wyróżnione graficznie na marginesach objaśnienia pojęć i terminów historycznych; - Wyróżnione graficznie na marginesach ciekawostki historyczne; - Wyróżnione graficznie teksty źródłowe zaopatrzone w polecenia ćwiczeniowe; - Ikonografia historyczna, w uzasadnionych przypadkach zaopatrzona w polecenia ćwiczeniowe; - Syntetyzujące podsumowania każdego tematu w formie wypunktowań; - Ćwiczenia rekapitulujące na zakończenie każdego tematu; - Infografiki przekrojowo ukazujące wybrane zagadnienia historyczne w nowoczesnej formie wizualnej; - Blok powtórzeniowy po każdym dziale - Lista dodatkowej literatury oraz odsyłaczy do interesujących stron historycznych po każdym dziale; - Indeks osobowy

Ciekawi świata. Historia Podręcznik Zakres podstawowy szkoły ponadgimnazjalne pochodzi z wydawnictwa Operon. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Historia. Ciekawi świata. Historia Podręcznik Zakres podstawowy szkoły ponadgimnazjalne jest częścią serii Ciekawi świata. Numer dopuszczenia podręcznika to: 506/2012. Ciekawi świata. Historia Podręcznik Zakres podstawowy szkoły ponadgimnazjalne jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Tego samego autora

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Ciekawi świata. Historia Podręcznik Zakres podstawowy szkoły ponadgimnazjalne

4.6/5 ( 53 oceny )
 • 5
  38
 • 4
  10
 • 3
  2
 • 2
  3
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.