Bliżej historii gimnazjum klasa 3. Podręcznik / Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch, Krzysztof Kowalewski WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne 27,99 zł | Podręczniki w Gandalf.com.pl
Kategorie

Bliżej historii gimnazjum klasa 3. Podręcznik

podręcznik

Bliżej historii gimnazjum klasa 3. Podręcznik - opis produktu:

W podręczniku Bliżej historii do klasy 3 przedstawiono najważniejsze problemy z dziejów Polski, Europy i świata dotyczące okresu od 1815 do 1918 roku. Język wywodu jest komunikatywny, a sposób prezentowania faktów - przystępny i atrakcyjny dla każdego gimnazjalisty.

Bogaty zestaw map historycznych daje możliwość śledzenia zmian granic, przebiegu działań wojennych oraz zasięgu zjawisk społecznych i gospodarczych opisanych w podręczniku.
Schematy i taśmy chronologiczne systematyzują i strukturyzują informacje oraz ułatwiają ich zapamiętywanie.
Teksty źródłowe oraz reprodukcje rycin i dzieł malarskich pozwalają kształcić umiejętność pracy z różnorodnymi źródłami historycznymi.
Atrakcyjne infografiki przybliżają wybrane problemy z przeszłości.
Liczne rysunki i fotografie - w tym rekonstrukcje dawnych strojów, uzbrojenia, budowli i innych obiektów - pozwalają uczniom wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w XIX i na początku XX wieku.
Dodatkowe informacje i ciekawostki w sekcjach A to ciekawe? oraz Co nam zostało z tamtych lat?ubarwiają wykład oraz ukazują związki między przeszłością a teraźniejszością.
Definicje w Słowniczkach wyodrębnionych w ramach jednostek lekcyjnych objaśniają pojęcia historyczne i trudne słowa.
Sekcje Pytania i Zapamiętaj, zamieszczone po kolejnych jednostkach lekcyjnych, pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości.
Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiadomości oraz umożliwiają przygotowanie się do prac klasowych i egzaminu gimnazjalnego.
Bloki zadań Sprawdź się! ułatwiają uczniom sprawdzenie wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok historycznych.
Układ treści podręcznika zaprojektowano tak, by uczniowie zdążyli przed egzaminem gimnazjalnym zrealizować cały materiał podstawy programowej nauczania historii.
Rozdziały problemowe zamieszczone w dziale Kalejdoskop historii stanowią ciekawy materiał do wykorzystania w czasie lekcji odbywających się po egzaminie gimnazjalnym.

Podręcznik jest przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w gimnazjum od września 2015 roku.
S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Podręcznik
 • Bliżej historii gimnazjum klasa 3. Podręcznik
4.8/5 ( 15 ocen )
  5
  14
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Zeszyt obejmuje zadania i ćwiczenia z zakresu geografii fizycznej i społeczno-gospodarczej Polski oraz państw sąsiednich. Publikacja zawiera wszystkie typy zadań, których rozwiązywanie pozwoli sprawdzić zdobytą wiedzę i umiejętności, dobrze przygotuje do egzaminu gimnazjalnego.

 • wydanie: IV poprawione Podręcznik Bliżej słowa dla klasy 3 gimnazjum: - łączy treści z zakresu kształcenia literackiego, językowego i kulturowego, - prezentuje teksty literackie w układzie chronologicznym i tematycznym, - zawiera bogatą obudowę metodyczną: - wprowadzenia ukierunkowujące...

 • Zeszyt ćwiczeń. Część 1. zawiera zadania i karty pracy ucznia, które odnoszą sie do najważniejszych zagadnień z zakresu następujących działów fizyki: 1. Właściwości materii, 2. Równowaga i pomiary, 3. Ruch, 4. Oddziaływania a ruch, 5. Energia mechaniczna - Ćwiczenia i karty pracy dla...

 • Cykl składa się z trzech pakietów (części: 1, 2, 3). Każdy pakiet dla ucznia zawiera podręcznik wraz z płytą CD-ROM oraz zeszyt ucznia. Charakterystyczną cechą cyklu Bliżej fizyki jest to, że zjawiska i pojęcia fizyczne wyjaśniane na podstawie codziennych obserwacji i uczniowskich doświadczeń -...

 • Zeszyt ćwiczeń. Część 1. zawiera zadania i karty pracy ucznia, które odnoszą sie do najważniejszych zagadnień z zakresu następujących działów fizyki: 1. Właściwości materii, 2. Równowaga i pomiary, 3. Ruch, 4. Oddziaływania a ruch, 5. Energia mechaniczna - Ćwiczenia i karty pracy dla...

 • Podręcznik do geografii dla gimnazjum Bliżej geografii. Część 2 obejmuje zagadnienia dotyczące Polski zgrupowane w pięciu działach tematycznych: Położenie i środowisko przyrodnicze Polski, Ludność Polski, Główne zagadnienia gospodarcze Polski, Wybrane regiony Polski, Sąsiedzi...